SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH POZASZKOLNYCH !

W listopadzie Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundacja ZAWSZE WARTO w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie edukacji w 2015 r. pn. „Małopolskie czytanie” ogłosiły projekty: „Książka lekarstwem na smutek” oraz „Czytam. Zawsze warto.”
Pod nazwą projektów kryły się konkursy:
„REKOMENDACJE CZYTELNICZE – konkurs na najciekawszą prezentację wybranej książki” dla uczniów wszystkich typów szkół (trzy kategorie).
„KSIĄŻKI! KSIĄŻKI! – KOMU? KOMU?” – konkurs na reklamę danej książki (folder.wideoklip).
„ULUBIONE MIEJSCA DO CZYTANIA – konkurs fotograficzny” dla uczniów wszystkich typów szkół (trzy kategorie)
„U NAS SIĘ CZYTA” - filmy i fotocasty prezentujące stan czytelnictwa
Kampania LEKTUROWA ZGADUJ-ZGADULA

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach i zdobyli w nich prestiżowe miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy uczniowie włożyli dużo pracy i wysiłku w przygotowanie swoich prac oraz wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach, a szczególnie laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
„REKOMENDACJE CZYTELNICZE”
II miejsce        –     Sandra Zając klasa II LO
wyróżnienie     –     Daniel Walentrzak klasa III TB

„ULUBIONE MIEJSCA DO CZYTANIA – konkurs fotograficzny”
I miejsce ex aequo     -    Patryk Kucharzyk klasa II LO
II miejsce                  -    Szymon Szubert II TB

Kampania LEKTUROWA ZGADUJ-ZGADULA
(kategoria: układanie testów)
I miejsce     -     Karolina Duda i Agata Żuwała  klasa III LO
(kategoria: indywidualny test znajomości wybranych lektur)
Laureat        -    Karolina Duda

Podsumowanie projektu „KSIĄŻKA LEKARSTWEM NA SMUTEK” oraz wręczenie nagród odbyło się w sobotę 12 grudnia o godzinie 12.00 w Krakowie przy ulicy Radziwiłłowskiej 23/8 (biuro Fundacji Zawsze Warto). Po spotkaniu organizatorzy zaprosili do udziału w grze miejskiej przygotowanej przez Koło Naukowe Studentów Językoznawców UJ.

Wręczenie nagród w projekcie CZYTAM. ZAWSZE WARTO odbyło się w czwartek 3 grudnia w auli PAU przy ul. Sławkowskiej 17 o godz. 16.00. Imprezie towarzyszyło spotkanie z pisarzem Mariuszem Wollnym.

Gratulujemy nauczycielom, którzy wytrwale zachęcali i rozpropagowali wśród uczniów tak wiele konkursów. Wyniki osiągnięte przez naszych wychowanków świadczą o ich wielkim zaangażowaniu w pracy z nimi.