MATURZYŚCI ZWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ JAGIELOŃSKĄ

  • Opublikowano: czwartek, 01, październik 2015 07:14
  • MM
  • Odsłony: 1661

W ostatnich dniach września uczniowie klas IV Ta, IV Tb i III La uczestniczyli w zorganizowanych przez Panią Beatę Juchnik wycieczkach do Biblioteki Jagiellońskiej. Pracujące w tym szacownym gmachu panie bibliotekarki pełniły rolę przewodników oraz z wielką swadą opowiadały naszym maturzystom o strukturze obiektu i zasadach udostępniania zbiorów.

Krążąc zawiłymi korytarzami wysłuchali oni opowieści o dziejach budynku, okolicznościach jego otwarcia, o zasobach Biblioteki i codziennym jej funkcjonowaniu.
Zobaczyli ogromne magazyny książek i czasopism, dział opracowywania nowych nabytków oraz różne czytelnie.

Wszystkim udzieliła się niezwykła atmosfera tego miejsca i wszechobecny "duch nauki".

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się jednak to, co nowoczesne: sposób międzywydziałowego transportowania książek (jeżdżące pod sufitem skomputeryzowane "wózeczki") oraz zeskanowane w dużych formatach stare gazety i czasopisma.

Zdjęcia: BJ., tekst: KG.

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17