GOŚCIE Z EUROPEJSKIEGO PROGRAMU COMENIUS

W niedzielę, 21 października, nasza szkoła była gospodarzem koordynacyjnego spotkania programu RICK’S café, w  ramach europejskiego programu Comenius którego uczestnicy oprócz obrad, mieli okazję poznać naszą szkołę i Kraków. Nasi goście stanowili mieszankę kultur i tradycji różnych krajów Starego Kontynentu, takich jak Portugalia, Hiszpania, Malta, Włochy, Grecja oraz aspirująca do Unii Europejskiej Turcja. W poniedziałek, 22 października, uczestnicy konferencji z Malty zrealizowali projekt filmowy w ramach współpracy z naszą szkołą. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedsięwzięciu polegającym na przygotowaniu scenariusza oraz nakręceniu filmu, w którym również wystąpili. Realizacja tego projektu przyniosła jego uczestnikom wiele satysfakcji oraz radości, pokazując, że szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, ale także dające możliwość uzyskania nowych, cennych życiowych doświadczeń. Otwiera to także możliwości dalszej współpracy naszej szkoły z nowymi zagranicznymi partnerami.