PRZEKAZALIŚMY 45 LITRÓW KRWI!

10 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się IV – ostatnia w tym roku szkolnym – Akcja Krwiodawstwa. Poprzednie akcje przeprowadzone były 17 września, 13 listopada, 22 stycznia. W sumie do wszystkich akcji zgłosiło się ponad 130 chętnych uczniów. Nasi uczniowie dobrze już wiedzą, że krew jest bezcenna dla rannych, chorych, operowanych.
Krew oddało 100 dawcówPrzekazaliśmy 45 litrów krwi! Mamy nadzieję, że uratowało to wielu ludzi! A nam, oddającym krew i wspierającym akcje,  dało ogromną satysfakcję.

Ostatnią w tym roku szkolnym akcję uświetniły rozwieszone w różnych miejscach szkoły plakaty promujące oddawanie krwi. Plakaty są znakiem poparcia akcji i włączeniem się do nich również tych uczniów, którzy nie mogą jeszcze oddać krwi.
Prace wykonane przez uczniów promują honorowe krwiodawstwo, przypominają również o tak ważnych wartościach jak altruizm, honor, odwaga, szlachetność. Zmuszają również do refleksji i poprzez atrakcyjną, różnorodną formę przekazu wprowadzają do szkoły radość i niecodzienny klimat.
Wszystkim honorowym krwiodawcom oraz twórcom plakatów dziękujemy za zaangażowanie i tak duże zainteresowanie tematem krwiodawstwa.
D.K , m&m