13.09.2023

XI Dyktando Niepodległościowe – Konkurs

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie jest sprawdzianem znajomości języka ojczystego oraz doskonaleniem umiejętności poprawnej pisowni polskiej z uwzględnieniem nazw własnych. To także okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989).

Etap szkolny odbędzie się 27 września (środa) 2023 r. o godzinie 13.00 w świetlicy, a polegać będzie na napisaniu ze słuchu dyktowanego tekstu o tematyce historycznej, pełnego interpunkcyjnych i ortograficznych niespodzianek. Zachęcamy, aby zmierzyć się z tym wyzwaniem – najlepsi mają szansę na awans do etapu wojewódzkiego 26 października!

Zgłoszenia przyjmują do 25 września:
Beata Juchnik – biblioteka
Dorota Klimek – s. 106
Anna Barańska – s. 104

Regulamin konkursu

Opracowanie: Beata Juchnik
Materiały graficzne: Fundacja „Zawsze Warto”