9.28.20

VIII Dyktando Niepodległościowe – Po polsku o historii

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie pn. „VIII Dyktando Niepodległościowe – Po polsku o historii”.

Zgodnie z ideą Organizatorów, którymi są Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze warto”, jest to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz znajomości języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

W roku 2020 uczestnikami projektu będą szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz po raz pierwszy z województwa pomorskiego.

Etap szkolny odbędzie się 1 października 2020 r. o godzinie 13.00 w świetlicy, a polegać będzie na napisaniu ze słuchu dyktowanego tekstu o tematyce historycznej, pełnego interpunkcyjnych i ortograficznych niespodzianek. Zachęcamy, aby zmierzyć się z tym wyzwaniem – najlepsi mają szansę na awans do etapu wojewódzkiego!

Zgłoszenia przyjmują – do 28 września:

Tekst: Katarzyna Grudzińska