9.13.21

Konkurs Ogólnopolski – Dyktando Niepodległościowe

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kolejnej edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu pn. „IX Dyktando Niepodległościowe – Po polsku o historii”. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów, które corocznie przygotowują teksty dyktanda, aby w szczególny sposób czcić rocznice odzyskania niepodległości państwa polskiego.

Etap szkolny odbędzie się 29 września 2021 r. (środa) o godzinie 13.00, a polegać będzie na napisaniu ze słuchu dyktowanego tekstu o tematyce historycznej, pełnego interpunkcyjnych i ortograficznych niespodzianek.W 2021 roku obchodzimy 100 rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku i Powstań Śląskich, dlatego w tegorocznym dyktandzie usłyszymy na pewno echa tych wydarzeń.

Zachęcamy, aby zmierzyć się z tym wyzwaniem – najlepsi mają szansę na awans do etapu wojewódzkiego i zdobycie atrakcyjnych nagród!

Zgłoszenia przyjmują – do 27 września: p. Katarzyna Grudzińska – sala 306 i p. Beata Juchnik – biblioteka.

Regulamin konkursu
Dyktando 2021=