10.3.21

IX Dyktando Niepodległościowe – laureaci etapu szkolnego

29 września 2021 roku nasza szkoła kolejny już raz wzięła udział w konkursie pn. „IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe – Po polsku o historii”. Punktualnie o godzinie 13.00 w szkolnej świetlicy 24 uczniów z różnych klas zmierzyło się z nieprostym wyzwaniem, jakim okazało się napisanie dyktowanego tekstu o tematyce historycznej. Tegoroczne dyktando zatytułowane „Niepokorni przywódcy” związane było z setną rocznicą III powstania śląskiego, w związku z czym przedstawiało sylwetki bohaterów tamtego czasu – Wojciecha Korfantego i Alfonsa Zgrzebnioka.

Najlepsze wyniki oraz szansę na udział w etapie wojewódzkim rzeczonego konkursu uzyskali:

I miejsce Wojciech Dycha IV Tb
II miejsce Bartosz Karnia III Tb
III miejsce Oliwier Tulej III Tb

IX Dyktando

Gratulujemy Laureatom, życząc im awansu do kolejnego etapu, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.
Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej, jubileuszowej edycji!

Organizatorzy:
Katarzyna Grudzińska
Beata Juchnik