10.18.21

Finaliści konkursu Historia Bogdana Włosika i KRH NSZZ Solidarność

W sobotę, 16 października 2021 na mecie XXV Jubileuszowego Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika odbył się publiczny finał dwuetapowego konkursu międzyszkolnego pn. „Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność – z okazji Jubileuszowego XXV Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika”. Na placu przed kościołem Arka Pana zgromadziła się liczna publiczność, która wspierała uczestników rekrutujących się z nowohuckich szkół technicznych. W finale wzięło udział pięciu najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do niego w wyniku eliminacji. W przeciwieństwie do pierwszego, pisemnego etapu konkursu, ten drugi przyjął formę ustną – uczniowie losowali zestaw trzech pytań i po krótkim namyśle odpowiadali przed trzyosobową Komisją Konkursową, w skład której weszli nauczyciele organizującego konkurs Zespołu Szkół Zawodowych HTS: Katarzyna Grudzińska, Beata Juchnik i Dorota Klimek. Pierwsza runda pytań nie wyłoniła zwycięzcy – wobec wyrównanych wyników zorganizowano dogrywkę o pierwsze i trzecie miejsce.

Z przyjemnością ogłaszamy, że drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły – Wojciech Dycha z klasy 4TB, a miejsce czwarte Jakub Polusrównież z klasy 4TB.

Serdecznie gratulujemy!

Finał_Włosik_21

Tekst: Katarzyna Grudzińska
Zdjęcia: Beata Juchnik