DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W HTS

  • Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017 18:55
  • MM
  • Odsłony: 430

Galowe stroje, życzenia, podziękowania, kwiaty i słodycze sprawiły, iż Dzień Edukacji Narodowej był się wyjątkowy i dla nauczycieli i dla uczniów. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych  złożyli  uroczyste ślubowanie i zostali  przyjęci do grona społeczności szkolnej  ZSZ  HTS.

Młodzież  robiła  wszystko, by sprawić  radość swoim nauczycielom   i wychowawcom.   Swoistą „wisienką na torcie” wszystkich niespodzianek był program artystyczny przygotowany przez Samorząd Szkolny.  W sposób  niezwykle dowcipny, z lekką nutą satyry uczniowie przedstawili  zajęcia lekcyjne tych najbardziej charyzmatycznych, mających poczucie humoru nauczycieli,  których  cenią, szanują  a przede wszystkim   darzą  olbrzymią sympatią .  W niezwykle wdzięczny,  momentami odrobinę przejaskrawiony sposób naśladowali gesty, mimikę, ulubione powiedzenia,  a nawet ubiór swoich ulubionych wychowawców. Zabawne scenki, dowcipne dialogi  ilustrowane były trafnie dobranymi  tekstami piosenek czerpanych z całego bogactwa i różnorodności  gatunkowej.

Całe przedstawienie było więc dynamiczne i  niezwykle wesołe.  Widzowie bawili się doskonale, o czym świadczyły  wybuchające  salwy śmiechu. Rodzaj klamry kompozycyjnej widowiska  stanowiły życzenia składane  przez uczniów różnych klas, prezentowane  tym razem w formie multimedialnej. Przygotowana przez uczniów uroczystość udała się i  z pewnością wprawiała nauczycieli  w pogodny nastrój, bo  przecież o to chodziło w Dniu Nauczyciela…

Tekst: Ewa Dybaś

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ…

  • Opublikowano: sobota, 15, październik 2016 10:10
  • EM
  • Odsłony: 921

Duża dawka humoru, szczypta satyry to przepis na ciekawy scenariusz tegorocznego programu artystycznego z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego pokazując zajęcia lekcyjne widziane z perspektywy ich samych rozbawili nie tylko nauczycieli, którym dedykowali przedstawienie, ale także swoich kolegów zgromadzonych na widowni. Starannie i bardzo wiarygodnie wcielili się w role nauczycieli oraz samych siebie. Teksty wypowiadanych głośno burzliwych  myśli uczniowskich, które na lekcjach są tylko wewnętrznym monologiem wywoływały salwy śmiechu. Odsłaniały jednocześnie skomplikowany obraz uczniowskich, ale też i nauczycielskich przeżyć w trakcie zajęć lekcyjnych… 

Zabawa  zabawą, ale przyszedł czas na ślubowanie uczniów klas I. Reprezentanci poszczególnych klas powtarzając za Dyrektorem Szkoły tekst roty złożyli uroczyste ślubowanie.

A skoro  Dzień Nauczyciela to nie zabrakło też ciepłych i serdecznych życzeń kierowanych do Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców. 

Udaną uroczystość Dnia Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Domagały, pana Mirosława Mycy oraz pana Wojciecha Walca.

                                       

 

 

 

                                                                                   

red. E. Dybaś

SPOTKANIE INTEGRACYJNE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W poniedziałek 12 września uczniowie Samorządu Szkolnego byli na spotkaniu integracyjnym, gdzie oprócz integracji grali także w kręgle wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego...

Zarówno atmosfera jak i zabawa podczas tego spotkania były głównym celem tego wyjścia.

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17