PODOPIECZNI WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ Z PRZEDSTAWIENIEM JASEŁKOWYM

 • Opublikowano: poniedziałek, 04, luty 2019 13:04
 • MM
 • Odsłony: 119

31 stycznia na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego kolędowaliśmy jeszcze z naszymi przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy przybyli do nas na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego HTS tym razem z przedstawieniem jasełkowym.

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach. Tradycja mówi, że ich pomysłodawcą jest św. Franciszek z Asyżu. Nazwa jasełka wywodzi się od słowa jasło, czyli żłóbek. Przedstawienia odwołują się do Biblii i opowieści apokryficzno – fikcyjnych.

Występy naszych kolegów wywołały w nas emocje i wzruszenia. Dziękujemy za występ i chęć wspólnego kolędowania. Spotkamy się tradycyjnie na Zabawie Andrzejkowej pod koniec roku.

Organizacja: Samorząd Uczniowski
Tekst: p. Ryszarda Szybowska

KONKURS KOLĘD - TRADYCJA W HTS

 • Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018 15:57
 • MM
 • Odsłony: 2288

„Przygrywajcie Jezuskowi po wszyściutkie czasy…”, brzmią słowa pastorałki. Łokarynki, fujarecki i tak też było na tegorocznym, urastającym już do rangi szkolnej tradycji Konkursie Kolęd. Uczniowie poszczególnych klas w prezentowanych kolędach i pastorałkach  wyśpiewali wszystko to, co najpiękniejsze w Świętach Bożego Narodzenia, a więc ciepło, życzliwość, miłość i dobro. Góralskie serdaki, ciupagi, kożuszki i chusty budowały nastrój tkliwości oraz podkreślały moc i siłę chrześcijańskich korzeni.

Repertuar konkursowych kolęd był różnorodny, od pełnej zadumy kolędy "Gdy się Chrystus rodzi…” do dynamicznej, pełnej radości pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi".

Oto zwycięskie  klasy :

I miejsce  - klasa I Tc

II miejsce -  klasa IV Ta

III miejsce  -klasa II Ta

Wspólne kolędowanie sprawiło, iż wszyscy poczuli świąteczną radość, potwierdzając tym samym potoczne stwierdzenie, że: „nie ważne jest, jak komu wychodzi śpiewanie kolęd, istotne jest, by poczuć ducha Świąt Bożego Narodzenia”. 

Konkurs  przygotowali uczniowie z Samorządu Szkolnego, a nad całością czuwała pani  Iwona Słapek.

Tekst: Ewa Dybaś

UCZNIOWIE Z KLASY I Tc - I MIEJSCE

UCZNIOWIE Z KLASY II Ta - III MIEJSCE

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ…

 • Opublikowano: sobota, 15, październik 2016 10:10
 • EM
 • Odsłony: 2095

Duża dawka humoru, szczypta satyry to przepis na ciekawy scenariusz tegorocznego programu artystycznego z okazji Dnia Nauczyciela.

Uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego pokazując zajęcia lekcyjne widziane z perspektywy ich samych rozbawili nie tylko nauczycieli, którym dedykowali przedstawienie, ale także swoich kolegów zgromadzonych na widowni. Starannie i bardzo wiarygodnie wcielili się w role nauczycieli oraz samych siebie. Teksty wypowiadanych głośno burzliwych  myśli uczniowskich, które na lekcjach są tylko wewnętrznym monologiem wywoływały salwy śmiechu. Odsłaniały jednocześnie skomplikowany obraz uczniowskich, ale też i nauczycielskich przeżyć w trakcie zajęć lekcyjnych… 

Zabawa  zabawą, ale przyszedł czas na ślubowanie uczniów klas I. Reprezentanci poszczególnych klas powtarzając za Dyrektorem Szkoły tekst roty złożyli uroczyste ślubowanie.

A skoro  Dzień Nauczyciela to nie zabrakło też ciepłych i serdecznych życzeń kierowanych do Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców. 

Udaną uroczystość Dnia Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Domagały, pana Mirosława Mycy oraz pana Wojciecha Walca.

                                       

 

 

 

                                                                                   

red. E. Dybaś

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W HTS

 • Opublikowano: niedziela, 15, październik 2017 18:55
 • MM
 • Odsłony: 1760

Galowe stroje, życzenia, podziękowania, kwiaty i słodycze sprawiły, iż Dzień Edukacji Narodowej był się wyjątkowy i dla nauczycieli i dla uczniów. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych  złożyli  uroczyste ślubowanie i zostali  przyjęci do grona społeczności szkolnej  ZSZ  HTS.

Młodzież  robiła  wszystko, by sprawić  radość swoim nauczycielom   i wychowawcom.   Swoistą „wisienką na torcie” wszystkich niespodzianek był program artystyczny przygotowany przez Samorząd Szkolny.  W sposób  niezwykle dowcipny, z lekką nutą satyry uczniowie przedstawili  zajęcia lekcyjne tych najbardziej charyzmatycznych, mających poczucie humoru nauczycieli,  których  cenią, szanują  a przede wszystkim   darzą  olbrzymią sympatią .  W niezwykle wdzięczny,  momentami odrobinę przejaskrawiony sposób naśladowali gesty, mimikę, ulubione powiedzenia,  a nawet ubiór swoich ulubionych wychowawców. Zabawne scenki, dowcipne dialogi  ilustrowane były trafnie dobranymi  tekstami piosenek czerpanych z całego bogactwa i różnorodności  gatunkowej.

Całe przedstawienie było więc dynamiczne i  niezwykle wesołe.  Widzowie bawili się doskonale, o czym świadczyły  wybuchające  salwy śmiechu. Rodzaj klamry kompozycyjnej widowiska  stanowiły życzenia składane  przez uczniów różnych klas, prezentowane  tym razem w formie multimedialnej. Przygotowana przez uczniów uroczystość udała się i  z pewnością wprawiała nauczycieli  w pogodny nastrój, bo  przecież o to chodziło w Dniu Nauczyciela…

Tekst: Ewa Dybaś

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 • Opublikowano: sobota, 24, wrzesień 2016 11:41
 • EM
 • Odsłony: 2023

W poniedziałek 12 września uczniowie Samorządu Szkolnego byli na spotkaniu integracyjnym, gdzie oprócz integracji grali także w kręgle wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego...

Zarówno atmosfera jak i zabawa podczas tego spotkania były głównym celem tego wyjścia.

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17