KONKURS "BYĆ JAK NAUKOWIEC" W RAMACH MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW

Już 28 września (PIĄTEK) wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w licznych pokazach, warsztatach w całej Małopolsce. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i poczuje się jak prawdziwy naukowiec.

Zachęcamy Was do udziału w Konkursie „BYĆ JAK NAUKOWIEC” organizowanym w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2018

Żeby wziąć udział w Konkursie należy wykonać pracę techniką dowolną malarstwo, grafika, rysunek, collage lub inne techniki na płaskim, trwałym podłożu o formacie min. A3 (297×420 mm) i nie większym niż A1 (594x 841) i wysłać wraz z kartą zgłoszeniową do 17 września 2018 r.

Szczegóły i informacje na temat konkursu u p.mgr Marty Ciepieli(s.303) i p.mgr Iwony Porczak (s.103)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

  • Opublikowano: poniedziałek, 25, czerwiec 2018 18:10
  • BJ
  • Odsłony: 631

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

Mamy przyjemność zaprosić uczniów nowohuckich szkół technicznych do udziału w konkursie:

„HISTORIA BOGDANA WŁOSIKA I KOMISJI ROBOTNICZEJ HUTNIKÓW NSZZ SOLIDARNOŚĆ
– KU PAMIĘCI W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

organizowanym przez Komisję Robotniczą Hutników NSZZ Solidarność przy współpracy Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie.

Dwuetapowy konkurs obejmował będzie zakresem tematycznym: stan wojenny w Nowej Hucie, przebieg i skutki strajków robotniczych w tej dzielnicy Krakowa, życiorys Bogdana Włosika, ucznia Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira, a potem młodego hutnika, zastrzelonego pod kościołem Arka Pana w 1982 roku, a także pamięć o Nim (w tym: tradycji biegu memoriałowego im. Bogdana Włosika). Tematyka konkursu dotyczy także: historii Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność oraz dziejów, budowy i rozwoju Nowej Huty w latach 1949-1990, a także architektury, kultury i historii mieszkańców Nowej Huty w podanych latach...

Pierwszy etap konkursu, polegający na rozwiązaniu testu sprawdzającego określoną w zakresie tematycznym wiedzę historyczną odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira 25 września 2018 roku.

Drugi, ustny etap konkursu dla pięciu laureatów wytypowanych w etapie pierwszym odbędzie się w sobotę, 13 października 2018, po Memoriałowym Biegu im. Bogdana Włosika.

Szczegółowy regulamin konkursu, zakres tematyczny, harmonogram, program oraz bibliografię i materiały do przygotowania dostępne są w innych załącznikach.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

  

                http://www.kuratorium.krakow.pl

 

Regulamin konkursu: do pobrania tutaj – link.  
Program: do pobrania tutaj – link.
Harmonogram: do pobrania tutaj – link.
Bibliografia: do pobrania tutaj – link.

Tekst: Grzegorz Wyderka

I EDYCJA ODKRYWAMY TALENTY JUŻ ZA NAMI

  • Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018 18:46
  • MM
  • Odsłony: 481

Pierwsza edycja konkursu „HTS – odkrywamy talenty!”  już za nami !

Uczniowie obdarzeni zdolnościami wokalno-muzycznymi, tanecznymi, plastycznymi … i przede wszystkim odwagą zaprezentowali się szkolnej publiczności. Występy przyjęto gromkimi brawami, a prace plastyczne zdobiące szkolną świetlicę dużym uznaniem.

Konkurs zakładał rozwijanie pasji, talentów i przede wszystkim służył bliższemu poznaniu się i szkolnej integracji. Pokazał też, ze szkoła to miejsce, w którym trzeba uzewnętrzniać swój potencjał intelektualny, ale też można pokazać „co się w duszy komu gra…”

Organizatorzy konkursu p.Magdalena Gediga, p.Katarzyna Domagała i p.Dorota Klimek dziękują uczestnikom za odwagę i zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnych edycjach!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W HTS - WAKACJE!!

Dyrektor szkoły mgr inż. Mirosław Ziarek wraz z wicedyrektor mgr inż. Beata Gorazdą wręczają nagrody dla uczniów z najwyższą średnią, którzy otrzymali świadectwa z paskiem.

Uczniowie, którzy zajęli równorzędne I miejsca w konkursie "Wybitni polscy naukowcy mający wpływ na bieg ludzkości" otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Dyrektora Szkoły.

 

Tekst: M.Matuszczak

KONKURS WIEDZY "WYBITNI POLSCY NAUKOWCY" ROZSTRZYGNIĘTY

Chcąc przybliżyć sylwetki wielu wybitnych polskich wynalazców oraz odkrywców został zorganizowany w naszej szkole Konkurs wiedzy zatytułowany: „WYBITNI POLSCY NAUKOWCY MAJĄCY WPŁYW NA BIEG LUDZKOŚCI”. Konkurs odbył się 19 kwietnia i był hołdem dla polskich odkrywców i wynalazców w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorzy, członkowie Komisji Technicznej, do konkursu wiedzy wybrali 38 wybitnych polskich naukowców i wynalazców, z których dokonaniami mogli się uczniowie zapoznać w specjalnie przygotowanych przez organizatorów konkursu folderach informacyjnych.

Celem konkursu było:
-    popularyzowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej,
-    propagowanie osiągnięć polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,
-    pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki,
-    rozszerzenie zakresu i podnoszenie poziomu nauczania przedmiotów technicznych i pokrewnych
-    kształtowanie postaw patriotycznych

W konkursie wzięło udział 49 uczniów.

WYNIKI KONKURSU:
I MIEJSCE:

Sikora Dominik    klasa  III Ta

Wilk Jakub          klasa    II Ta

II MIEJSCE:

Ćwikła Patryk         klasa     I Ta

Żychowski Maks     klasa    I Ta

III MIEJSCE:

Dubas Karol            klasa    III Ta

Schab Mateusz       klasa    III Ta

WYRÓŻNIENIE:
Antos Adam                klasa III Ta
Mazurek Michał           klasa III Ta

Wszystkim uczestnikom ORGANIZATORZY gratulują posiadanej wiedzy na temat polskich naukowców. Nagrody i upominki zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego 22 czerwca.

tekst: Marta Matuszczak

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17