FINAŁ KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO - UCZENNICA III LA NA PODIUM

  • Opublikowano: poniedziałek, 15, październik 2018 14:57
  • BJ
  • Odsłony: 446

UCZENNICA III LA NA PODIUM KONKURSU MIĘDZYSZKOLNEGO!

13 października 2018, na mecie Memoriałowego Biegu im. Bogdana Włosika, odbył się finał międzyszkolnego konkursu "Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników "Solidarność". Zaraz po tym, kiedy ostatni uczestnicy ukończyli bieg i kiedy złożono wiązanki pod pomnikiem czczącym pamięć zastrzelonego hutnika i inne ofiary stanu wojennego, Komisja konkursowa przeprowadziła finałową rozgrywkę konkursu historycznego.

Przypomnijmy, że do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczniów szkół technicznych z terenu Nowej Huty. Finałowy etap konkursu opierał się na losowaniu zestawu trzech pytań, na które zawodnicy odpowiadali po czterominutowym namyśle. Czteroosobowa Komisja w składzie: Katarzyna Grudzińska (Przewodnicząca Jury), Ewa Dybaś, Dorota Klimek (nauczyciele Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira) i Roman Wątkowski (przedstawiciel KRH)  wyłoniła zwycięzcę oraz laureatów konkursu. Wśród ogromnego aplauzu i zainteresowania zgromadzonej publiczności poszczególne pozycje zdobyli:

Miejsce pierwsze: Sebastian Gąsiorowski (Zespół Szkół Elektrycznych nr 2)

Miejsce drugie: Gabriela Krawczyk ( Zespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych "Chemobudowa" Kraków SA)

Miejsce trzecie: Aneta Chwalik - Zespół Szkół Zawodowych HTS SA)

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcy, laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu.
W imieniu Organizatorów, Komisji Konkursowej oraz własnym,
Katarzyna Grudzińska

 

Zdjęcia: Krzysztof Klimek

 

LAUREACI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO W ETAPIE SZKOLNYM

  • Opublikowano: poniedziałek, 15, październik 2018 14:30
  • BJ
  • Odsłony: 371
Małopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"
 
9 października 2018 nasza szkoła uczestniczyła w prestiżowym konkursie międzyszkolnym pn. "Małopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii", organizowanym pod auspicjami Kuratorium Oświaty przez Fundację "Zawsze warto"  i Stowarzyszenie Polonistów.
 
W wydarzeniu wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się z nieprostym tekstem historycznym najeżonym wieloma pułapkami ortograficznymi i interpunkcyjnymi.
 
Do etapu drugiego zakwalifikować się mogły osoby, którym udało się uzyskać 75 % punktów. Taki wynik osiągnęli: Gabriela Gacek z klasy II TD i Wojciech Dycha z klasy I TB.
Gratulujemy im najserdeczniej i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!
 
Tekst: Katarzyna Grudzińska
 
  
 
 
Zdjęcia: Monika Zarzycka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS - ELIMINACJE

 

"HISTORIA BOGDANA WŁOSIKA I KOMISJI ROBOTNICZEJ HUTNIKÓW NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
- KU PAMIĘCI W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"

25 września 2018 miało miejsce w naszej szkole bardzo uroczyste wydarzenie. O godzinie 10.15 odbył się w świetlicy pierwszy etap międzyszkolnego konkursu objętego patronatem Kuratorium Oświaty pn. "Historia Bogdana Włosika i Komisji Robotniczej Hutników NSZZ "Solidarność" - ku pamięci w setną rocznicę odzyskania niepodległości"Reprezentanci nowohuckich szkół technicznych walczyli o awans do wielkiego finału, który odbędzie się 13.10.2018 w okolicach godziny 13.00 na mecie Memoriałowego Biegu im. Bogdana Włosika przed Kościołem Arka Pana. Organizatorami obu części konkursu są: Zespół Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira oraz Komisja Robotnicza Hutników NSZZ "Solidarność", której Przewodniczący, pan Władysław Kielian, uświetnił konkursowe eliminacje wygłaszając prelekcję na temat roli nowohuckich strajków z lat osiemdziesiątych w walce o polską demokrację. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się sześciu uczniów, w tym dwoje z naszej szkoły - Anecie Chwalik z klasy 3La i Marcinowi Małeckiemu z klasy 1Tc serdecznie gratulujemy awansu! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. 

Tekst: Katarzyna Grudzińska

 

X EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  • Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 18:28
  • MM
  • Odsłony: 377

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty ogłaszają jubileuszową X edycję Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje”.

Tematem przewodnim tegorocznego fotografowania małopolskiej przyrody jest „Las – Strażnik Niepodległej”. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania oraz szacunku dla przyrody, potrzeby jej nieustannej ochrony, ukazanie bogactwa przyrodniczego Małopolski, a szczególnie lasów, uświadomienie i zrozumienie roli lasu w życiu Narodu – w duchowym i materialnym dorobku polskiej kultury, postrzeganie lasów jako ważnego elementu dziedzictwa narodowego, a także edukacja z zakresu prowadzenia gospodarki leśnej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Fotografie na konkurs należy przesłać (dostarczyć) do dnia 23 listopada br. do pedagoga szkolnego. Konkurs składa się z dwóch etapów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca stycznia 2019 roku. Szczegóły konkursu są zawarte w Regulaminie X Małopolskiego Konkursu Fotograficznego  „Leśne Inspiracje”.

http://www.krakow.lasy.gov.pl/de/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/konkurs-lesne-inspiracje-zapraszamy

Zapraszamy do udziału w konkursie! Szczegółowych informacji udziela p. pedagog Iwona Dargiewicz

KONKURS "BYĆ JAK NAUKOWIEC" W RAMACH MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW

Już 28 września (PIĄTEK) wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w licznych pokazach, warsztatach w całej Małopolsce. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego i poczuje się jak prawdziwy naukowiec.

Zachęcamy Was do udziału w Konkursie „BYĆ JAK NAUKOWIEC” organizowanym w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2018

Żeby wziąć udział w Konkursie należy wykonać pracę techniką dowolną malarstwo, grafika, rysunek, collage lub inne techniki na płaskim, trwałym podłożu o formacie min. A3 (297×420 mm) i nie większym niż A1 (594x 841) i wysłać wraz z kartą zgłoszeniową do 17 września 2018 r.

Szczegóły i informacje na temat konkursu u p.mgr Marty Ciepieli(s.303) i p.mgr Iwony Porczak (s.103)

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17