PODZIĘKOWANIE DLA SZKOŁY ZA ZORGANIZOWANIE AKCJI POMOCOWEJ DLA ZWIERZĄT

Dnia 22 kwietnia została zakończona w naszej szkole akcja pomocowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki wsparciu uczniów i nauczycieli udało się nam zebrać aż 75,5kg karmy mokrej i suchej dla kotów i psów. Ponadto przekazano 13 koców i pledów.

Najwięcej produktów dla zwierząt przekazali uczniowie klasy I Ta oraz III La :)

Organizatorki akcji bardzo dziękują wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za ich hojność i wrażliwość na los zwierząt przebywających w Schronisku.

III LA

14,00 kg

IV TA

5,40 kg

IV TB

6,30 kg

I TA

14,70 kg

II LA

10 kg

II TA

5,20 kg

I TB

A. Król, P. Lalik, M. Belski

1,60 kg

III B

4,70 kg

II A

4,60 kg

II B

1,80 kg

7 nauczycieli

6,00 kg

RAZEM

75,5 Kg

 

Organizatorzy akcji: M.MATUSZCZAK, B.JUCHNIK, I.GLANOWSKA-STOJEK

PODZIĘKOWANIA DLA ABITURIENTÓW

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.”

Drodzy Abiturienci - Wolontariusze i Krwiodawcy Zespołu Szkół Zawodowych HTS !

Niedawno skończyliście naszą szkołę. Wiedza, jaką wynieśliście stąd, ma Wam pomóc w podnoszeniu Waszych kwalifikacji zawodowych. Mamy nadzieję, że tak się stanie.

Dla nas i dla tych, którym pomagaliście uczestnicząc w działaniach prospołecznych jesteście bardzo wyjątkowymi ludźmi, którzy w sposób dojrzały postrzegacie życie. W pełni rozumiecie sens i potrzebę Waszej misji społecznej, jaką jest Wolontariat. Dajecie potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, którego nie można kupić w sklepie lub zamówić przez internet.

Współczesny świat otacza wszechobecna komercja. Wy natomiast potraficie bezinteresownie i z dużym zaangażowaniem pomagać innym, brać udział w zbiórkach żywności, wspierać akcje pomocowe, być krwiodawcami. Jesteście wzorem do naśladowania nie tylko dla Waszych koleżanek i kolegów, ale i dla całej społeczności.

Drodzy Wolontariusze, życzymy Wam jak najwięcej zdrowia i szczęścia. Niech Wasze dalsze działania na polu wolontarystycznym dostarczają Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje Was do dalszego działania.

Dziękujemy za Waszą dobroć i szlachetną postawę !

M.M.

"WYBIERZ ŻYCIE" - PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

 • Opublikowano: poniedziałek, 04, kwiecień 2016 20:55
 • MM
 • Odsłony: 1891

 „Wybierz życie!”, „Bądź kobietą nowoczesną i zadbaj o siebie!”, „Żyj i ciesz się życiem!”- tymi hasłami rozpoczęła się kolejna prelekcja dotycząca profilaktyki kobiet. Adresatem tego spotkania były dziewczęta z klas maturalnych.

Uczestniczki dowiedziały się: czym jest rak szyjki macicy, dlaczego jest groźny i jak się przed nim uchronić. Usłyszały, że na świecie co minutę wykrywany jest nowy przypadek zachorowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka. W trakcie cyklu prelekcji profilaktycznych,  podjęty został także drugi, ważny temat- rak piersi. Dziewczęta oglądały prezentację, film instruktażowy oraz otrzymały materiały edukacyjne. Prelekcje były okazją do zatrzymania się i zastanowienia nad najistotniejszą kwestią w życiu każdego człowieka- nad życiem!

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za liczne przybycie i dojrzałe podejście do tematu!
Organizatorzy: Magdalena Gediga i Dorota Klimek

    

 

"S O S DLA ZWIERZĄT" - AKCJA TRWA DO 22 KWIETNIA

 • Opublikowano: poniedziałek, 28, marzec 2016 13:26
 • MM
 • Odsłony: 2438

”Współczucie wobec zwierząt tak dokładnie wiąże się z dobrocią charakteru, że można z pewnością twierdzić, kto jest okrutny wobec zwierząt, nie może być dobrym człowiekiem” - słowa Artura Schopenhauera

Wystawie towarzyszy akcja "Zbiórka dla zwierząt" dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, którą organizujemy kolejny już rok w naszej szkole. Schronisko pracuje przez cały rok i opiekuje się dużą liczbą zwierząt. Ma różne trudności i dlatego potrzebuje naszego wsparcia. Do uczestnictwa w naszej kampanii chcemy zaprosić uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, a także naszych przyjaciół oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW DLA KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT JEST PRZEWIDZIANA DO DNIA 22 KWIETNIA (piątek). PROSIMY O PRZEKAZYWANIE DARÓW.

W schronisku jest wiele spragnionych uczucia i domu psów i kotów, które z utęsknieniem czekają na ludzi chcących dać im prawdziwy dom i opiekę, są też zwierzęta w podeszłym wieku, skrzywdzone przez ludzi lub wymagające kosztownego leczenia. Rokrocznie, w pękającym już w szwach przytulisku pojawiają się kolejne porzucone zwierzęta, które często nie mają szans na adopcję.

Pomóżmy zwierzętom, nie bądźmy obojętni na okrutny los, na traktowanie zwierząt jak rzeczy, na ludzką obojętność wobec ich cierpienia.  W tym roku zbieramy: karmę, koce, smycze, szelki, obroże, miski i zabawki dla zwierząt.

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, opiekę i ochronę”. Tak brzmią pierwsze słowa ustawy o ochronie zwierząt. Zwierzęta - towarzyszą człowiekowi od zawsze. Występują niemal na całej kuli ziemskiej. Fascynują nas od wieków, odkrywamy coraz to nowe gatunki, a jednocześnie przez bezmyślne postępowanie ludzi tysiące gatunków zginęło i ginie z powierzchni naszego globu.

Zwierzęta nie są rzeczami i z całą pewnością odczuwają ból, nikt nie może temu zaprzeczyć, nie mają wpływu na treść ustaw oraz nie potrafią dochodzić swoich praw. Dlatego to człowiek powinien działać w imieniu zwierząt, kierując się empatią, etyką i sprawiedliwością. Niestety, często odbiera im prawa do zaspokajania podstawowych potrzeb fizjologicznych, traktuje je przedmiotowo i wykorzystuje do własnych celów.

O tym i innych aspektach opowiada nasza wystawa, mieszcząca się na parterze szkoły OBOK BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Z niej dowiesz się jakie gatunki zwierząt są zagrożone w Polsce i na świecie, jak reagować na przemoc i złe traktowanie zwierząt, jak odebrać zwierzęcia w trybie natychmiastowym, jakie są wymagania stawiane targom ze zwierzętami oraz wymagania dotyczące prowadzenia schroniska dla zwierząt. Pokazujemy jak wielki jest udział naszych braci mniejszych w różnego rodzaju terapiach człowieka i jak nieoceniona jest ich rola w pracy z ludźmi w różnych branżach i na różnych stanowiskach. Ponadto możemy zapoznać się z czasopismami występującymi w imieniu zwierząt "Prawa zwierząt"  i "W imieniu zwierząt" (dostępne w bibliotece szkolnej).

 

 B.J. i M.M.

 

Źródła:
Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z dnia 23 września 1997 r.)

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt z dnia 21 czerwca 1977 r.

Ustawa o doświadczeniach na zwierzętach z dnia 21 stycznia 2005 r. (Dz.U. 2005 nr 33 poz. 289)

http://www.ekokalendarz.pl/kategoria/swieta/dzien-zwierzat/

http://www.pedagogiczna.edu.pl/warsztat/2010/1-2/100123.htm

 

ROLA PROFILAKTYKI W ŻYCIU CZŁOWIEKA

We wtorek, 15 marca, odbyła się prelekcja dla dziewcząt klas maturalnych. Spotkanie to rozpoczęło cykl dotyczący istotnej roli profilaktyki w życiu człowieka. Prelekcja koncentrowała się wokół tematu kwasu foliowego - m.in. tego czym jest, jaką pełni funkcję w organizmie, w jakich artykułach spożywczych można go znaleźć.

Ciekawa prezentacja, film oraz wiedza i osobiste doświadczenie prowadzących spotkanie uświadomiły, jak ważną rolę pełni kwas foliowy w organizmie kobiety, przyszłej matki.

Spokojna i życzliwa atmosfera sprzyjała również podjęciu tak ważnych tematów jak zdrowie, szacunek względem własnego ciała oraz mądre i odpowiedzialne podejście do życia.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za owocne i ciekawe spotkanie! Organizatorzy: Magdalena Gediga i Dorota Klimek

                

 

21 MARCA ODBYŁA SIĘ KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA

 • Opublikowano: poniedziałek, 21, marzec 2016 21:05
 • MM
 • Odsłony: 1962

21 MARCA (poniedziałek) od godziny 9.00 w sali 41 po raz czwarty i ostatni w tym roku szkolnym odbyła się AKCJA KRWIODAWSTWA, która była organizowana w ramach działań Szkolnego Koła PCK i Klubu Wolontariatu oraz we współpracy z Hutniczym Klubem Honorowych Dawców Krwi w Krakowie.

Wielu uczniów oraz pracowników naszej szkoły, a także mieszkańców okolicznych domostw oddało w tym dniu krew za co szczególnie im dziękujemy! 

Przypominamy, że każdy zgłaszający się kandydat do oddania krwi powinien:
- mieć ukończone 18 lat
- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL a dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi
- być zdrowy, wypoczęty i po niskokalorycznym posiłku;
- napić się wody lub innego napoju;
- wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kandydata

Zostań Honorowym Dawcą Krwi, bo krew daje życie!

 

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W WIELKANOCNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI !

11 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanej przez Banki Żywności akcji "Wielkanocna Zbiórka Żywności" pełniąc dyżury w marketach. Organizatorzy akcji serdecznie im dziękują.

W ramach akcji każdy mógł pomóc najbardziej potrzebującym. Wystarczyło kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom. Nasi wolontariusze:

Auchan M1 AL. POKOJU
 
10:00 - 13:00 13:00 - 16:00
imię i nazwisko kl. imię i nazwisko kl.
Zuzanna Krupińska II La Bartłomiej Przechera II Tb
Patrycja Nowak II La Kacper Jaworski II Tb
Alicja Łuźniak II La Jakub Wierzbiński II Tb
Paweł Binkiewicz III Tb Rafał Kaleta II Tb
Patryk Kustosz III Tb    
KAUFLAND OS. KOMBATANTÓW 16a
 
10:00 - 13:00 13:00 - 16:00
imię i nazwisko kl. imię i nazwisko kl.
Bartosz Korejba IIITb Łukasz Dyjasek IVTa
Artur Gąsior IIITb Łukasz Rysiewicz IVTa
Mateusz Marzec IIITb    


Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w dniach 11-13 marca w 280 miejscowościach w całej Polsce. Wzięło w niej udział blisko 25 tysięcy wolontariuszy, którzy odbierai produkty od darczyńców przy kasach 2 tysięcy sklepów.

Celem zbiórki, jak co roku, było zapewnienie spokojnej i godnej Wielkanocy najbardziej potrzebującym. Żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają również rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

 

Organizator akcji w ZSZ HTS: Marta Matuszczak

PODSUMOWANIE AKCJI POMOCOWEJ "KRESY"

Organizatorzy oraz Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" pragną podziękować za okazane serce i pomoc naszym rodakom w potrzebie. Nie zapominajmy, że taka pomoc jest formą pamięci o Polakach żyjących poza polską granicą, a podtrzymujących polski język, kulturę i zwyczaje swych przodków na dawnych polskich Kresach.

Na akcję "Zbiórka darów dla Polaków żyjących na Wschodzie", zorganizowaną na terenie naszej szkoły (30.10.2015 r. – 30.11.2015 r.) licznie odpowiedzieli nauczyciele, uczniowie oraz pragnący pozostać anonimowi darczyńcy.  W akcję zaangażowali się również wychowawcy, którym dziękujemy za owocną współpracę.
Zebraliśmy ogółem:

-  Artykuły spożywcze – 190 szt.
-  Czasopisma – 39 szt.
-  Kosmetyki i środki czystości – 31 szt.
-  Książki – 38 woluminy.
-  Maskotki i zabawki – 35 szt.
-  Obuwie – 4 szt.
-  Odzież – 70 szt.
-  Płyty CD i DVD – 17 szt.
-  Przybory szkolne – 148 szt.
-  Zakładki do książek – 89 szt.

Dziękujemy z okazaną pomoc, serce i zaangażowanie! :)W.M.

8 STYCZNIA ODBYŁA SIĘ W HTS AKCJA KRWIODAWSTWA

8 stycznia 2016 roku (PIĄTEK) już po raz trzeci w tym roku szkolnym w ramach działań Szkolnego Koła PCK i Klubu Wolontariatu oraz we współpracy z Hutniczym Klubem Honorowych Dawców Krwi w Krakowie Zorganizowana została Akcja Krwiodawstwa.

Od godziny 9.00 w sali 41 pojawiali się uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, którzy chcieli oddać krew. Zgłosiło się 21 osób, z czego po badaniach mogło oddać krew 16 osób.

Organizatorzy Akcji dziękują serdecznie krwiodawcom za przybycie. Równocześnie informujemy, że kolejna akcja ostatnia w tym roku szkolnym, odbędzie się 7 marca ! Już zapraszamy !

Przypominamy, że każdy zgłaszający się kandydat do oddania krwi powinien:
- mieć ukończone 18 lat
- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL a dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi
- być zdrowy, wypoczęty i po niskokalorycznym posiłku;
- napić się wody lub innego napoju;
- wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kandydata

Zostań Honorowym Dawcą Krwi, bo krew daje życie!

M.M.

AKCJA "NAKRĘĆ SIĘ" NABIERA TEMPA - DZIĘKUJEMY!!

 • Opublikowano: środa, 16, grudzień 2015 13:42
 • MM
 • Odsłony: 2238

Dziękujemy za dotychczasowe wspieranie akcji pomocowej "NAKRĘĆ SIĘ". Wciąż zbieramy nakrętki na zakup wózka pionizującego dla BARTUSIA ŁUKASIKA !!
Przypominamy, że Bartuś ma już 4 latka, jednak jest dzieckiem leżącym. Od urodzenia jest bardzo chory i musi być pod stałą kontrolą lekarską oraz poradnią rehabilitacji dziennej. Do dalszego rozwoju ruchowego oraz utrzymania efektów już osiągniętych Bartusiowi jest niezbędny WÓZEK PIONIZUJĄCY.
 
Dzięki pomocy Dobrych Ludzi, którzy uwrażliwieni są na potrzebę niesienia pomocy innym dotkniętym przez los osobom, udało nam się zebrać do tej pory 920 kg nakrętek. Niestety to jeszcze za mało...
Umieszczone poniżej zdjęcie pokazuje, jak mało ilościowo jest 0,5 kg nakrętek. Dlatego prosimy o dalsze gromadzenie nakrętek i dostarczanie do Zespołu Szkół HTS do s. 123, 41 lub 106.

Warto dodać, że rehabilitacja Bartusia przynosi wymierne efekty :) Bartuś z pomocą drugiej osoby może samodzielnie, choć niezbyt długo, siedzieć, co wcześniej nie było możliwe.
Rodzice wierzą, że z pomocą wózka pionizującego Bartuś będzie mógł lepiej się rozwijać. Dlatego:

DOŁĄCZ DO NAS I WESPRZYJ AKCJĘ!

 

"ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI" W MARKETACH JUŻ ZA NAMI

 • Opublikowano: czwartek, 26, listopad 2015 21:54
 • MM
 • Odsłony: 2268

W dniach od 4 do 6 grudnia organizowana była przez Stowarzyszenie Bank Żywności w Krakowie "Świąteczna Zbiórka Żywności", której celem było pozyskanie długoterminowej żywności dla osób potrzebujących i niedożywionych.

Uczniowie naszej szkoły rok rocznie zaangażowali się w akcje i pełnili dyżury w marketach zachęcając klientów do pozostawiania produktów żywnościowych w specjalnie oznaczonych koszach.

Dziękuję uczniom-wolontariuszom za (mam nadzieję) niezapomniany udział w akcji - Marta Matuszczak.

RUSZA AKCJA "ŚWIĄTECZNA PACZKA"

Od 1 grudnia rusza w naszej szkole Akcja "Świąteczna Paczka". Zachęcamy uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły do przyłączenia się do akcji i dostarczania produktów żywnościowych do pani pedagog Iwony Dargiewicz s. 8A do dnia 18 grudnia.

Organizatorzy akcji: p.Magdalena Gediga, p.Dorota Klimek, p.Katarzyna Domagała oraz p.Iwona Dargiewicz dziękują wszystkim darczyńcom za zaangażowanie.

PODZIĘKOWANIE W UZNANIU ZA ZASŁUGI W AKCJACH KRWIODAWSTWA

 • Opublikowano: poniedziałek, 23, listopad 2015 18:25
 • MM
 • Odsłony: 2498

W sobotę 21 listopada byliśmy wśród zaproszonych gości na uroczystej Wieczornicy z okazji Jubileuszu 40-lecia działalności Hutniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie. Nasza szkoła otrzymała Podziękowanie za wieloletni udział w Akcjach Honorowego Krwiodawstwa.

Jesteśmy w grupie ośmiu szkół ponadgimnazjalnych, które zostały wyróżnione. Uhonorowano nas w ten sposób za zaangażowanie w działalność na rzecz Krwiodawstwa oraz za oddawanie największej ilości litrów krwi podczas Akcji Krwiodawstwa przez ostatnich kilka lat.

Możemy być szczególnie dumni, że szlachetną postawą naszych uczniów oddających krew ofiarnie służymy zdrowiu mieszkańców Krakowa i Małopolski zawsze pamiętając, że „Krew to dar życia”. Otrzymane z rąk Prezesa Hutniczego Klubu HDK PCK w Krakowie pana Leszka Chabinki Podziękowanie dodatkowo motywuje nas do dalszego promowania Krwiodawstwa w naszej szkole.

E.D. i M.M.

"WOLONTARIAT ALTERNATYWĄ BYCIA POTRZEBNYM"

19 listopada 2015 (czwartek) odbyły się 45 minutowe prelekcje dla uczniów klas pierwszych na temat: "Wolontariat alternatywą bycia potrzebnym"

Bezinteresowność,  kreatywność i … uśmiech to najważniejsze cechy, jakie powinien posiadać wolontariusz, przekonywała pani Marta Matuszczak – opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. T. Sendzimira na spotkaniu z uczniami klas pierwszych technikum, liceum i szkoły zasadniczej. W ramach prelekcji młodzież miała okazję dowiedzieć się, że wolontariat to przede wszystkim służenie drugiemu człowiekowi, wykorzystywanie własnych umiejętności i doświadczeń, ale także to satysfakcja i sprawdzenie samego siebie. Wolontariat daje możliwość nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, odkrywanie poczucia sensu pomocy drugiemu człowiekowi. Na wolontariuszu ciążą jednak pewne obowiązki, musi przede wszystkim przestrzegać kodeksu etycznego, być człowiekiem niezwykle odpowiedzialnym.

W dzisiejszej rzeczywistości wolontariat należy także postrzegać jeszcze w innym aspekcie. Działania prospołeczne brane są bowiem pod uwagę na rynku pracy, stąd duże znaczenie w trakcie jej poszukiwania ma fakt pojawienia się dodatkowej pozycji w CV – „byłem" lub "jestem wolontariuszem”.

Nasza szkoła od blisko 15-stu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Krakowie, którego celem jest ratowanie żywności przed zmarnowaniem oraz okazjonalne zbiórki żywności przeznaczona dla ludzi ubogich i niedożywionych. Dlatego w drugiej część prelekcji pani Magdalena Szawara będąca koordynatorem wolontariatu oraz zbiórek w Stowarzyszeniu Bank Żywności, przedstawiła zagadnienie: „Jak przeciwdziałać marnowaniu żywności”. Oprócz mechanizmów działania w kierunku pozyskiwania żywności handlowej i niehandlowej uczniowie dowiedzieli się, że w Polsce marnuje się rocznie 9 mln  ton żywności, a 2,5 mln Polaków żyje w biedzie i niedożywieniu. Dane zrobiły wrażenie na słuchaczach, a świadczyło o tym niezwykłe skupienie i powaga.

Prelekcja miała na celu zachęcenie młodzieży klas pierwszych do udziału w akcjach szkolnego wolontariatu. Uczniowie klas programowo wyższych tę sferę działalności w szkole doskonale znają, bowiem uczestniczą w akcjach organizowanych już od początku roku szkolnego. Należy wspomnieć, iż zakres działania Szkolnego Klubu Wolontariatu jest niezwykle szeroki, a harmonogram działań niezwykle bogaty. Wymienić można choćby takie akcje jak: „Podziel się posiłkiem”, „Akcje Krwiodawstwa”, Zbiórka darów na rzecz Stowarzyszenia KRESY”, „Szlachetna paczka”, "Uśmiech dla Seniora", "Świąteczna zbiórka żywności w marketach” ( akcja ogólnopolska), „Nakręć się” (zbiórka nakrętek z przeznaczeniem na zakup wózka pionizującego), „Zbiórka  artykułów dla Krakowskiego Schroniska dla Zwierząt”.

Takie akcje służą pokazywaniu młodym ludziom świata uniwersalnych wartości. Uczą wrażliwości, czynienia dobra i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi, bo jak napisał belgijski pisarz Phil Bosmans: „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas  anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie…” Oby tych Aniołów, po tej prelekcji, było jak najwięcej w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. T. Sendzimira.

E.D.

Organizatorzy prelekcji: M.Matuszczak i E.Malec dziękują nauczycielom za współpracę.

 

KOLEJNA UDANA AKCJA KRWIODAWSTWA !

 • Opublikowano: czwartek, 12, listopad 2015 19:08
 • MM
 • Odsłony: 2312

10 listopada (wtorek) w s.41 od godz. 9.00 do 12.00 już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Akcja Krwiodawstwa.

Uczniowie chętni podzieleniem się najcenniejszym darem, jaki posiadamy, darem krwi nie zawiedli i stawili się licznie. Krew oddało 25 uczniów, w tym po raz pierwszy oddało 13 uczniów, a kilku z nich otrzymało legitymację honorowego krwiodawcy.

W sumie zgłosiło się blisko 40 osób.

Imię, nazwisko

klasa

1.     Kot Karol

IV Ta

2.     Maj Maciej

 

3.     Wojciechowski Robert

 

4.     Ząbek Patrycja

III La

5.     Masnowski Wojciech

 

6.     Czajka Łukasz

 

7.     Bożek Damian

III Ta

8.     Buchała Kamil

IV Ta

9.     Kapała Damian

 

10.                       Leśniak Patryk

 

11.                       Binkiewicz Paweł

III Tb

12.                       Brzeszcz Grzegorz

III Ta

13.                       Wierzba Grzegorz

 

14.                       Morawiec Karolina

III Ta

15.                       Blecharczyk Krzysztof

IV Ta

16.                       Kurek Łukasz

III La

17.                       Filipek Bartłomiej

III Ta

18.                       Calik Dominik

III Ta

19.                       Soczek Jakub

III La

20.                       Kustosz Patryk

III Tb

21.                       Kosmal Mateusz

IV Ta

22.                       Rogowska Anna

 

23.                       Broda Łukasz

III Ta

24.                       Kuśmirek Michał

 

25.                       Nowak Adrian

 

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Wniosek
o przyjęcie
do szkoły
(w przygot.).

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

(w przygotowaniu)

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego.

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17