AKCJA POMOCOWA "ŚWIĄTECZNA PACZKA MIKOŁAJOWA" W HTS

 • Opublikowano: czwartek, 06, grudzień 2018 12:05
 • MM
 • Odsłony: 81

"ŚWIĄTECZNA PACZKA MIKOŁAJOWA” WZBOGACI STÓŁ WIGILIJNY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – TO NIEZWYKŁY, RADOSNY I RODZINNY CZAS, CZAS KTÓRY SKŁANIA NAS DO CZYNIENIA DOBRA. DLATEGO W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PODZIELMY SIĘ Z INNYMI TYM, CO MAMY I WEŹMY UDZIAŁ W AKCJI, KTÓRA TRWA DO 14 GRUDNIA (piątek).

Tekst: M.Matuszczak

NASI WOLONTARIUSZE NA ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI

W imieniu Stowarzyszenia Bank Żywności w Krakowie DZIĘKUJĘ serdecznie Wolontariuszom naszej szkoły za energię, czas i radość Za to, że jesteście z nami i bierzecie udział w Świątecznych Zbiórkach Żywności w Marketach.

Koordynator akcji: M.Matuszczak

PODARUJ NADZIEJĘ - PODARUJ ŻYCIE - PODARUJ KREW

26 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK) od godz. 9.00 na świetlicy po raz drugi w tym roku szkolnym zapraszamy wszystkich chętnych uczniów oraz pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku szkolnym Akcji Krwiodawstwa.

Przypominamy, że każdy zgłaszający się kandydat do oddania krwi powinien:

- mieć ukończone 18 lat
- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL a dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi
- być zdrowy, wypoczęty i po niskokalorycznym posiłku;
- napić się wody lub innego napoju;
- wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kandydata

Organizatorki akcji: p. Dorota Klimek, p. Magdalena Gosztyła, p. Marta Matuszczak

Koordynatorem inicjatywy jest Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie, z którym współpracujemy od 2009 roku.

 

POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA ŚWIĄTECZNĄ ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI W MARKETACH

 • Opublikowano: poniedziałek, 05, listopad 2018 19:26
 • MM
 • Odsłony: 254

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH WOLONTARIUSZY DO PEŁNIENIA DYŻURÓW W MARKETACH
30 listopada (piątek)
INFORMACJE I ZAPISY DO HARMONOGRAMU

DO DNIA 23 LISTOPADA W S.41

Rozdawanie ulotek, informowanie o akcji oraz zachęcanie z uśmiechem klientów do pozostawiania w oznakowanych koszach produktów długoterminowych - to zadanie dla naszych wolontariuszy:). Cała zebrana tą drogą żywność jest przekazywana do ponad 120 organizacji pomocowych, z którymi Bank Żywności współpracuje i weryfikuje na bieżąco zapotrzebowanie podopiecznych. Wymienione placówki działają na rzecz dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, chorych czy samotnych, więc mamy komu pomagać!

Koordynator akcji na terenie szkoły: p. Marta Matuszczak

KOLEJNY ROK "NAKRĘCAMY SIĘ DLA BARTUSIA"

 • Opublikowano: poniedziałek, 08, październik 2018 17:33
 • MM
 • Odsłony: 335

Dziękujemy za dotychczasowe wspieranie akcji pomocowej "ZAKRĘĆ SIĘ DLA BARTUSIA". Dzięki Waszemu wsparciu i przynoszeniu nakrętek do szkoły mogliście się przyczynić do zakupu pionizatora dla Bartusia. Jest to jeden z nielicznych momentów, gdy Bartuś przy asekuracji Rodziców może chwilę postać :)

Wciąż zbieramy nakrętki na zakup drogich leków oraz sprzętu zwiększającego samodzielność BARTUSIA ŁUKASIKA !!
Przypominamy, że Bartuś ma już 5 lat, jednak jest dzieckiem leżącym. Od urodzenia jest bardzo chory i musi być pod stałą kontrolą lekarską oraz poradnią rehabilitacji dziennej.

Nakrętki proszę przynosić do s.41, s.123 oraz s.103. Akcja jest całoroczna !!

Organizatorzy akcji: p.Marta Matuszczak, p.Wiesława Tylek, p.Iwona Porczak

ZOSTAŃ LOKALNYM HEROSEM - DOŁĄCZ DO WOLONTARIATU

 • Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 16:02
 • MM
 • Odsłony: 268

Zostań lokalnym Herosem!

Wolontariusz Szlachetnej Paczki to LOKALNY HEROS! Dlaczego? Bo to on dzięki swojemu zaangażowaniu w pomaganie realnie zmienia historie rodzin w potrzebie. Tylko w 2017 r. do projektu włączyliśmy ich ponad 20 tys., a wartość materialna pomocy przekazanej im w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii drużyny SuperW. Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może zmienić się dzięki Tobie!

Jako SuperW:

- Będziesz współtworzył rejon SZLACHETNEJ PACZKI – grupę wspaniałych wolontariuszy

- Dotrzesz do najbardziej potrzebujących rodzin i połączysz ich z darczyńcami, którzy pragną im mądrze pomóc.

- Razem z Liderem i innymi SuperW zorganizujesz Finał SZLACHETNEJ PACZKI.

- Po Finale dalej pracujesz z rodziną - w kolejnych miesiącach wolontariusz wraca do rodziny, by towarzyszyć jej w odkrywaniu zasobów i prowadzić ku samodzielności.

Zgłoś się, jeżeli:

- Ideały są dla Ciebie ważne i pragniesz zmieniać świat

- Wyzwanie, to dla Ciebie szansa na rozwój

- Potrafisz współpracować z innymi – jesteś otwarty na drugiego człowieka

- Masz motywację do rozwoju i chcesz podjąć wysiłek – jesteś gotowy, by intensywnie pracować

- Masz skończone 16 lat.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy z HTS do aktywnego udziału w akcji SZLACHETNEJ PACZKI i zgłaszania się do p. Marty Matuszczak s.41 lub ucz. Krystiana Żaka z kl. III Lo w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Organizatorzy z ramienia HTS: p. M.Matuszczak i ucz. K.Żak

PIERWSZA W TYM ROKU SZKOLNYM AKCJA KRWIODAWSTWA

10 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK) od godz. 9.00 na świetlicy po raz kolejny zapraszamy wszystkich chętnych uczniów oraz pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w pierwszej w tym roku szkolnym Akcji Krwiodawstwa. 

Przypominamy, że każdy zgłaszający się kandydat do oddania krwi powinien:

- mieć ukończone 18 lat

- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL a dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

- być zdrowy, wypoczęty i po niskokalorycznym posiłku;

- napić się wody lub innego napoju;

- wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kandydata

Organizatorki akcji: p.Dorota Klimek, p.Magdalena Gosztyła, p. Marta Matuszczak

Koordynatorem inicjatywy jest Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie, z którym współpracujemy od 2009 roku.

 

AKCJA "PAKA DLA ZWIERZAKA" ZAKOŃCZONA!

Od kilku lat w naszej szkole organizowana jest WIOSENNA ZBIÓRKA DARÓW DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przebywających w Schronisku. Młodzież przy wsparciu wychowawców oraz organizatorów akcji wykazała się dużą wrażliwością i swoją postawą udowodniła, że los zwierząt nie jest im obojętny.

Największą ilość karmy przekazali uczniowie klasy I Te – 20 kg (technik logistyk), natomiast niewiele mniej podarowali uczniowie klas: II Tc – 17 kg (technik hotelarz) oraz III Ta – 15 kg (technik mechatronik).

Organizatorzy, p.Marta Matuszczak, p.Beata Juchnik i p.Marta Ciepiela, dziękują wszystkim darczyńcom za zaangażowanie w akcję i przekazanie w sumie 115,5 kg karmy mokrej i suchej oraz 4 misek i 10 posłań.

klasa Razem
I TA 2,8
I TB 2,4
I TC 0,0
I TD 2,6
I TE 20,0
II TA (mechatronicy) 4,9
II TB 11,3
II TC 17,0
III TA 15,0
II La 3,6
III LA 7,5
I A 9,3
II A 0,5
III A 3,5
Nauczyciele 10,0
Inni darczyńcy 5,1
Razem kg 115,5

Tekst: M.Matuszczak 

 

WOLONTARIUSZE Z ZESPOŁU SZKÓŁ HTS NA PIKNIKU RODZINNYM

24 MAJA po zajęciach lekcyjnych wolontariusze naszej szkoły wraz z ich opiekunami paniami: Martą Matuszczak, Martą Ciepielą i Jadwigą Miłek uczestniczyli na Pikniku Rodzinnym w Samorządowym Przedszkolu nr 117 w Krakowie, z którym Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół HTS współpracuje już od kilku lat.

W trakcie Pikniku nasi uczniowie dostarczyli przedszkolakom wielu atrakcji i mnóstwo radości. Wykazali się dużą pomysłowością oraz cierpliwością. Nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami. Jedną z licznych atrakcji dla przedszkolaków i ich rodziców był między innymi pokaz ratownictwa medycznego wykonywany przez uczniów: Katarzynę Kosmalę z II Ta i Jakuba Gacka z I Te. Musztrę oraz wiele zabaw sprawnościowych dzieci wykonywały pod dowództwem uczniów: Patrycji Zabawy z I Te, Bartosza Kurdybylskiego z II Ta, Kacpra Kalinowskiego z I Ta.

Dużą atrakcją dla dzieciaków okazały się stanowiska do malowania buziek specjalnymi farbkami. Wybrane przez dzieci wzory były urzeczywistniane przez uczennice: Rozalię Krężałek z I Ta, Sylwię Chorobik z I Te, Gabrielę Gacek z I Te, Nadię Pobereżną z II Tc, Karinę Laszczenko z II Tc, Vitę Smikh z II Tc oraz Mariusza Kudłaka z I A.

Na kolejnym stanowisku dzieci, głównie dziewczynki, poddawane były mini metamorfozie. Czesanie oraz dodatkowo wplatanie kolorowych tasiemek we włosy odbywało się pod czujnym okiem pani Jadwigi Miłek, a fryzurki wykonywały uczennice: Martyna Salamacha z I A, Maja Bednarska z I A, Anna Kubiś z III A oraz Magdalena Górka z III A.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w Pikniku!

Tekst: Marta Matuszczak

 

 

WSPIERAMY BARTUSIA - SUPER CHŁOPAKA

 • Opublikowano: poniedziałek, 16, kwiecień 2018 15:49
 • MM
 • Odsłony: 631

Od kilku lat młodzież, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wspierają Bartusia, poprzez gromadzenie nakrętek. Poniżej umieszczam list od mamy Bartusia, która tą drogą przybliża nam życie Bartusia i jego codzienną walkę z chorobą.

"Witam serdecznie
Jestem mamą 5 letniego Bartusia. Mój synek jest niepełnosprawny od urodzenia a w zasadzie wiedzieliśmy o tym  już od 12 tygodnia ciąży. Bartuś ma małogłowie, niedorozwój ciała modzelowatego i jamy przeźroczystej. Obniżone napięcie mięśniowe, niedowład czterokończynowy, niedorozwój tarczy i nerwów wzrokowych, jest niewidomy,  ma padaczkę oraz tylko jedną nerkę. Od 3 lat karmiony jest za pomocą założonego PEGa.

Ostatnio przez dwa miesiące walczył o życie na OIOM w Prokocimiu. Przez siedem tygodni był w śpiączce, oddychał za pomocą respiratora. Lekarze nie dawali nam żadnych nadziei  że przeżyje, a nawet jeśli to nie wiadomo w jakim będzie stanie. Na szczęście Bartuś przeżył, pokazał wszystkim, że bardzo chce żyć. Niestety taki długi pobyt w szpitalu odbił się na jego kondycji, synek jest o wiele słabszy, widać że bardzo opadł z sił.

Bartuś nie może korzystać z rehabilitacji w ramach NFZ ponieważ jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum Domowego.  Rehabilitacja prywatna jest bardzo droga ale bardzo potrzebna . W pobliżu  naszego miejsca zamieszkania jest miejsce gdzie są organizowane takie zabiegi. Jest to „Mały Książę” na ul 29 listopada. Chodź  ma prawie 6 lat  to przeżył tyle co nie jedna osoba  dorosła, ale  nie  poddaje  się , ponieważ  wie ,że jest najważniejszą osobą w naszym życiu
Dlatego zwracam się z prośbą  o zbiórkę nakrętek. Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na leki dla synka oraz wykupienie zabiegów rehabilitacyjnych
Anna  Łukasik "

"PAKA DLA ZWIERZAKA" - WIOSENNA ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT

Kolejny już raz serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły do wzięcia udziału w WIOSENNEJ ZBIÓRCE DARÓW DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT przebywających w Schronisku.

Z roku na rok mamy okazję obserwować coraz większe zaangażowanie młodzieży – co, mamy nadzieję wynika z podniesienia ich wiedzy i świadomości odnośnie problemów związanych z bezdomnością zwierząt.

AKCJA TRWA OD 19 MARCA DO 27 KWIETNIA. Prosimy o przekazywanie do organizatorów:

1.    Karmę suchą i mokrą dla kotów
2.    Karmę suchą i mokrą dla psów
3.    Legowiska
4.    Obroże i smyczki

Organizatorzy akcji udzielają wszelkich informacji i zapraszają do wzięcia udziału w akcji: p. M. Matuszczak s. 41, p. B. Juchnik biblioteka, p. M. Ciepiela s.303

ZOSTAŃ RATOWNIKIEM ŻYCIA - 16 I KOLEJNA AKCJA KRWIODAWSTWA

Krew jest bezcenna dla rannych, chorych, operowanych…

Zapraszamy 16 STYCZNIA (WTOREK) do oddania krwi podczas TRZECIEJ w tym roku szkolnym Akcji Krwiodawstwa organizowanej we współudziale z Hutniczym Klubem Honorowych Dawców Krwi w Krakowie.

Oddając krew ratujesz czyjeś życie. Dać krew, to dać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Ciesząc się z faktu, że po raz kolejny to właśnie w naszej szkole jest organizowana Akcja Krwiodawstwa, pragniemy podziękować dotychczasowym Honorowym Dawcom Krwi za okazaną dobroć i szlachetną postawę.

ZAPRASZAMY od godz. 9.00

DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Równocześnie przypominamy, że każdy zgłaszający się kandydat do oddania krwi powinien:

- mieć ukończone 18 lat

- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL a dawca wielokrotny - również legitymację Honorowego Dawcy Krwi

- być zdrowy, wypoczęty i po niskokalorycznym posiłku;

- napić się wody lub innego napoju;

- wypełnić kwestionariusz, który zawiera pytania o przeszłość chorobową oraz prowadzony tryb życia kandydata

 

AKCJA POMOCOWA "ŚWIĄTECZNA PACZKA"

 • Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017 21:07
 • MM
 • Odsłony: 1532

"ŚWIĄTECZNA PACZKA” WZBOGACI STÓŁ WIGILIJNY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY. ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – TO NIEZWYKŁY, RADOSNY I RODZINNY CZAS, CZAS KTÓRY SKŁANIA NAS DO CZYNIENIA DOBRA. DLATEGO W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PODZIELMY SIĘ Z INNYMI TYM, CO MAMY I WEŹMY UDZIAŁ W AKCJI, KTÓRA TRWA DO 19 grudnia (wtorek).

Dodatkowe informacje u p. Iwony Słapek - sala 8

"WOLONTARIAT ALTERNATYWĄ SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU"

 • Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017 17:58
 • MM
 • Odsłony: 1454

„Wolontariat alternatywą spędzania wolnego czasu” - pod tym hasłem skończyła się 11 grudnia kolejna 7. edycja akcji informacyjnej dla uczniów wszystkich klas pierwszych z technikum, liceum oraz szkoły branżowej, na temat działalności szkolnego wolontariatu. Pierwsze prelekcje w wymienionych klasach rozpoczęły się w listopadzie tego roku. W wykładzie szczególny nacisk został położony na uświadomienie dlaczego warto być wolontariuszem. Podkreślane zostały takie wartości jak: sens bezinteresownej pomocy innym, rozwijanie posiadanych umiejętności, a także ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Uczniowie słuchając prelekcji prowadzonej przez opiekunkę Klubu Wolontariatu mogli poznać rolę i znaczenie wolontariatu oraz zrozumieć, że ta forma działalności to możliwość oderwania się od monotonii codziennego życia, jak również jest dobrym przygotowaniem do podjęcia przyszłej pracy i nawiązywania nowych kontaktów.

Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu ilustrowanego prezentacją multimedialną. Zapoznali się również z planowanymi inicjatywami proponowanymi w harmonogramie działań. Pod koniec prelekcji, w anonimowej ankiecie na temat „Roli wolontariatu w życiu młodego człowieka”, uczniowie mogli nie tylko przedstawić swoje poglądy na temat uniwersalnych wartości, jakie skupia w sobie wolontariat, ale też zaprezentować swoje wizje i oczekiwania dotyczące akcji proponowanych w szkole i poza szkołą.

Drodzy Uczniowie klas pierwszych oraz wyższych - zapraszamy i czekamy na Was oraz na Wasze działania w ramach wolontariatu !!!

Prowadząca prelekcje: p.Marta Matuszczak -koordynator Wolontariatu; wspierające akcję: p.Marta Ciepiela oraz  p.Wiktoria Mizia.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17