MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI W HTS

 • Opublikowano: niedziela, 22, kwiecień 2018 18:30
 • MM
 • Odsłony: 306

„Fryzjerstwo to zawód, ale też sztuka…” - to główne założenie Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który odbył  w naszej szkole 18  kwietnia br.  Do  fryzjerskiej rywalizacji zaproszono   dziesięć dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły  z Krakowa oraz Gdowa i Niepołomic. Temat konkursu dawał duże możliwości – Postać z mojej fantazji…

Wykonawcy wraz ze swoimi modelami szybko  przenieśli się  w świat baśni, fantazji i  magii. Dlatego też przy stanowiskach fryzjerskich pojawiły się: Królowa Śniegu, Dziewczyna Supermana,  Nasturcja, Kobieta Paw, Matka – Ziemia,  ale też Mroczna Postać  i Żona Lucyfera.  Konkursowym zmaganiom towarzyszył spokój, skupienie i profesjonalizm widoczny w  zręcznych ruchach dłoni i wykorzystywaniu fryzjerskich przyborów.

Specyficzny nastrój budowała  dyskretna muzyka sącząca się z głośników. Trwające 2 godziny zmagania bacznie obserwowało jury oceniając pomysł, wykonanie, spójność fryzury ze stylizacją oraz kreatywność i odwagę. W jury zasiadły panie- mistrzynie fryzjerstwa , makijażu i charakteryzacji, które na co dzień zajmują się „fryzjerską sztuką” w krakowskich salonach fryzjerskich. I tak:

I  miejsce zajęła Aleksandra Sala z Zespołu Szkół w Gdowie za stylizację uroczej księżniczki Mulan
II miejsce zajęła Olga Sukhenko z Zespołu Szkół Zawodowych HTS w Krakowie, za stylizację Kobieta – Paw
III miejsce zajął Konrad Kukiełka z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji ul. Ułanów 9, za stylizację Królowa Trefl

Gratulujemy !
Sponsorami nagród była pani Barbara Palenik- Bernady – właścicielka salonu fryzjerskiego w Krakowie, ul. Masarska 9 oraz Firma ORBICO SALON PROFESIONAL i Firma JOICO z Warszawy.
Organizatorki  konkursu to  panie Jadwiga Miłek i Monika Łukomska.
Tekst: Ewa Dybaś

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI "POSTAĆ Z MOJEJ FANTAZJI"

18 KWIETNIA 2018 r odbędzie się w naszej szkole Międzyszkolny konkurs fryzjerski ,,Postać z mojej fantazji..."

Dla kogo przeznaczony jest konkurs?

Klasy zawodowe w zawodzie fryzjer oraz Klasy technikum fryzjerskiego

Cele konkursu:
Rozwijanie umiejętności i kreatywności uczniów. Zachęcanie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy. Zaszczepienie młodzieży zasad zdrowej rywalizacji. Wymiana doświadczeń. Promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału.

Zasady konkursu
Przed przystąpieniem do rywalizacji model powinien mieć włosy suche i zaczesane do tyłu ,nie może być w ubraniu konkursowym. Czas przeznaczony na wykonanie zadania praktycznego: 120 min
fryzura - max 5 pkt, makijaż - max 3pkt, charakteryzacja postaci ( ubiór ) - max 3pkt spójność fryzury, ubioru, makijażu - max 3pkt

Można inspirować się postaciami z: lektur lub filmu np: sci-fi, baśń, bajka itp. Zakazane są postacie które obrazują krew, przemoc. Każdy uczestnik konkursu przyprowadza własną modelkę lub modela na której zaprezentuje całość pracy. Zawodnicy posiadają własne: kosmetyki do makijażu i ozdoby niezbędne do wykonania zadania, narzędzia, przybory suszarka, prostownica, spryskiwacz , grzebienie, klipsy. Dopuszcza się dopięcie treski, wypełniacz i wszelkiego rodzaju stelaży-do 30% całej fryzury.
Wszystkie materiały dekoracyjne, ozdoby muszą znajdować się na stanowisku pracy bezpośrednio przed rozpoczęciem zadania konkursowego. Ubrania i makijaż muszą być zgodne z tematem podanym przez uczestnika.

Mile widziane dopasowany ubiór uczestnika do modela.
Organizator konkursu: Jagoda Miłek

FRYZJER

 • Opublikowano: piątek, 21, kwiecień 2017 12:58
 • Super User
 • Odsłony: 1858

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017/18 w naszej szkole na kierunku FRYZJER będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw  fryzjerstwa oraz technik fryzjerskich.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 1. mieć wiedzę na temat obsługi urządzeń : mikrokamery do badania skóry i włosa , promienników wykorzystywanych we fryzjerstwie przy zabiegach  chemicznych, sauny fryzjerskiej do pielęgnacji włosów i skóry  oraz urządzeń typu pielęgnica, nożyce na gorąco.
 2. umieć projektować i szkicować fryzury
 3. posiadać umiejętności nowoczesnych technik koloryzacji i rozjaśniania włosów
 4. umieć stylizować fryzury dzienne, wieczorowe, artystyczne
 5. wykonywać strzyżenia damskie, męskie
 6. wykonywać trwałą ondulacje,  ondulacje   kolorową
 7. mieć wiedzę na temat  narzędzi, przyborów, aparatów i środków różnych firm do stylizacji włosów.

Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych uczeń zapozna się z:

 1. programami komputerowymi do projektowania fryzur
 2. wizażem ze stylizacją fryzur
 3. manicure
 4. pedicure
 5. tematyką dermabrazji – firma Nioxin

 

KONKURS FRYZJERSKI "NA ŚLUBNYM KOBIERCU"

7 MARCA 2018.FRYZURA ŚLUBNA W NOWYM SĄCZU

W Środowiskowym Hufcu Pracy w Nowym Sączu odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „Na ślubnym kobiercu”. Kategorie : fryzura ślubna  i wyciskanie fal na mokro.

Uczestnicy: 27 uczniów, kształcących się w zawodzie fryzjer.

Nasze uczennice i  praktykantki Pani Barbary Katarzyńskiej (salon fryzjerskiego „Szok fryz” os. Zielone 5) zajęły: Justyna Świerk miejsce III i Olga Sukhenko miejsce II.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI "BAJKOWA POSTAĆ"

 • Opublikowano: niedziela, 02, kwiecień 2017 18:59
 • MM
 • Odsłony: 1450

O tym, że w zawodzie fryzjerskim oprócz umiejętności niezbędna jest wyobraźnia i szczypta fantazji przekonali się uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego zorganizowanego  w naszej Szkole, w czwartek 30 marca.

Bajkowa postać - taki  był  motyw przewodni konkursu, w którym wzięli udział  reprezentanci szkół krakowskich oraz z Niepołomic i Gdowa. Uczestnikami konkursu byli uczniowie  z 5 szkół  kształcący się w zawodzie fryzjer  w technikum lub szkole zasadniczej. Prezentacja umiejętności fryzjerskich zakładała synchronizację fryzury i stylizacji ze strojem wybranej postaci bajkowej. Praca na modelach wymagała doboru fryzury  przy zastosowaniu różnych technik fryzjerskich. I tu, uczestnicy  wykazali się  nie lada pomysłowością.  Zaskakiwały i te odważne i te klasyczne  stylizacje. Wszystkie jednak  były adekwatne do charakteru wybranej bajkowej postaci. W trakcie oceny konkursowych prac jurorzy brali pod uwagę najdrobniejsze detale, z dużym naciskiem na estetykę wykonania.

W konkursie brały udział:

-Zespół Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira W Krakowie os. Złota Jesień 2          

-Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji Ułanów 9 Kraków

-Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 im. Kazimierza Górskiego Aleja Skrzyneckiego Kraków

-Zespół Szkół w Gdowie- Gdów 405

-Zespół Szkół Budowlanych Chemobudowa os. Urocze 13 Kraków

-Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego W Niepołomicach Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Niepołomicach ul.3 Maja 2 Niepołomice

Konkurs  służył wymianie doświadczeń między uczniami z różnych szkół kształcących przyszłych fryzjerów. Zakładał rozwijanie kreatywności oraz uczył zasad zawodowej konkurencji opartej na profesjonalizmie. 

Oto wyniki konkursowych zmagań:

I. MIEJSCE  -  Rafał Klacza z ZSM Nr 2 w Krakowie, Aleja  Skrzyneckiego 12

II. Miejsce -    Anna Kostecka z ZS w Gdowie

III. Miejsce –   Agnieszka Kuś z ZSIŚi M w Krakowie, ul. Ułanów 9

Nagrody, narzędzia i kosmetyki  fryzjerskie oraz voucher na szkolenie fryzjerskie ufundowała  Firma „FALE LOKI KOKI”.

W Konkursie zajęli miejsca:

1.Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 im. Kazimierza Górskiego Aleja Skrzyneckiego Kraków

2.Zespół Szkół w Gdowie-Gdów 405

3.Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji Ułanów 9 Kraków

Wyróżnienia:

- Zespół Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira W Krakowie os. Złota Jesień 2  

- Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego W Niepołomicach Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Niepołomicach ul.3 Maja 2 Niepołomice

- Zespół Szkół Budowlanych Chemobudowa os. Urocze 13 Kraków

Biorąc pod uwagę aktualne umiejętności zawodowe, wyobraźnię i fantazję przyszłych fryzjerów możemy śmiało, w niezbyt odległej przyszłości, szukać naszych młodych mistrzów w Salonach Fryzjerskich w Krakowie i okolicach. 

Organizatorkami Konkursu były panie: Jadwiga Miłek, Monika Łukomska, Małgorzata Kolbusz.

Tekst: E. Dybaś

Prace wre!

W oczekiwaniu na werdykt.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych HTS wręcza nagrodę postaci, która zajęła I miejsce w Konkursie.

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17