MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH

 • Opublikowano: piątek, 21, kwiecień 2017 12:25
 • Super User
 • Odsłony: 1971

Zgodnie z oczekiwaniami uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017/18 w naszej szkole na kierunku MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE będą realizowane przedmioty poszerzające wiedzę i umiejętności z zakresu;

 1. technologii systemów suchej zabudowy, miedzy innymi ścianki regipsowe i działowe, sufity podwieszane,
 2. technologii robót malarsko-tapeciarskich,
 3. technologii robót posadzkarsko –okładzinowych.

Uczeń kończąc powyższy kierunek będzie:

 1. posiadał ogólną wiedzę budowlaną dotyczącą wykonania obiektów budowlanych, ich konstrukcji i technologii budowlanych.
 2. umiał zaplanować roboty montażowe ścian działowych, sufitów podwieszanych, obudów dachów, okładzin ściennych w systemie suchej zabudowy wnętrz oraz robót wykończeniowych
 3. umiał pracować w zespole w zakresie czynności związanych z robotami malarsko-tapeciarskimi, posadzkarsko–okładzinowymi  oraz w zakresie organizacji robót wykończeniowych.
 4. dobierał  i dokonywał selekcji materiałów, narzędzi, urządzeń niezbędnych do wykonania prac montażowych w systemach suchej zabudowy i robót wykończeniowych .

 Ponadto w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych uczeń zapozna się z:

 1. opracowywaniem i czytaniem dokumentacji budowlanej,
 2. wykonywaniem elementów dokumentacji budowlanej z wykorzystaniem programu AutoCad oraz innymi programami komputerowymi stosowanymi w projektowaniu,
 3. zasadami BHP obowiązującymi na stanowisku pracy (placu budowy).

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

 • Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2016 08:44
 • EM
 • Odsłony: 1465

30 września 2016 odbyła się wycieczka zawodoznawcza kl.IIA (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) na plac budowy budynku wielorodzinnego oraz pawilonu handlowego na os. Na  Lotnisku w Krakowie.

Uczniowie  pod opieką A. Kowalskiej mogli zapoznać się z zagospodarowaniem placu budowy, poznać etapy wykonywania budynków w stanie surowym i wykończeniowym.

 

 

A. Kowalska

UCZNIOWIE KLAS BUDOWLANYCH NA SEMINARIUM O BHP

 • Opublikowano: poniedziałek, 25, kwiecień 2016 13:02
 • MM
 • Odsłony: 1510

18 kwietniu 2016r zostało zorganizowane seminarium ,,PROMOCJA STANDARDÓW BHP W BUDOWNICTWIE. PROFILAKTYKA WYPADKÓW PRZY PRACY W BUDOWNICTWIE” przeprowadzone przez inspektora Państwowej Inspekcji  Pracy, p. Bogdana Solawę. W seminarium uczestniczyli uczniowie klas budowlanych IA oraz IIA w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczniowie zapoznali się  z podstawowymi zasadami bhp w budownictwie, poznali przyczyny autentycznych wypadków ,które miały miejsce na budowach w ostatnich latach. Uczestniczyli w pokazie zabezpieczeń przy pracy na wysokości.

Spotkanie przygotowała  A. Kowalska

 

UCZNIOWIE KLAS BUDOWLANYCH NA TARGACH BUDOWNICTWA

 • Opublikowano: czwartek, 28, kwiecień 2016 13:11
 • MM
 • Odsłony: 1507

W dniu 22 kwietnia 2016 uczniowie klas IA i IIIA  odwiedzili Centrum Targowe przy ulicy  Klimeckiego 14, gdzie odbywały się  44 KRAKOWSKIE TARGI BUDOWNICTWA-WIOSNA 2016. Uczniowie uczestniczyli w otwarciu targów, zapoznali się z ofertą firm budowlanych, prezentujących nowoczesne materiały, rozwiązania  technologiczne, w tym również budownictwo drewniane.

A.Kowalska

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17