MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

  • Opublikowano: niedziela, 01, wrzesień 2019 14:08
  • BJ
  • Odsłony: 864

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić uczniów nowohuckich szkół technicznych do udziału w konkursie:

 „HISTORIA BOGDANA WŁOSIKA I KOMISJI ROBOTNICZEJ HUTNIKÓW NSZZ SOLIDARNOŚĆ – na tle dziejów dzielnicy Nowa Huta” organizowanym przez Komisję Robotniczą Hutników NSZZ Solidarność przy współpracy Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie.

Dwuetapowy konkurs obejmował będzie zakresem tematycznym przebieg i skutki strajków robotniczych w Nowej Hucie, życiorys Bogdana Włosika, ucznia Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira, a potem młodego hutnika, zastrzelonego pod kościołem Arka Pana w 1982 roku, a także historię Komisji Robotniczej Hutników NSZZ Solidarność. Tematyka obejmuje także – z okazji 70-lecia Nowej Huty - dzieje, budowę, rozwój Nowej Huty w latach 1949-2019, architekturę, kulturę oraz historyczną i współczesną topografię i toponimię dzielnicy.

Pierwszy etap konkursu, polegający na rozwiązaniu testu sprawdzającego określoną w zakresie tematycznym wiedzę historyczną odbędzie się w budynku Zespołu Szkół Huty im. Tadeusza Sendzimira 24 września 2019 roku.

Drugi, ustny etap konkursu dla pięciu laureatów wytypowanych w etapie pierwszym odbędzie się w sobotę, 12 października 2019 roku, po Memoriałowym Biegu im. Bogdana Włosika.

Szczegółowy regulamin konkursu, zakres tematyczny, harmonogram, program oraz bibliografię i materiały dostępne są w załącznikach.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie.

 

Tekst: Grzegorz Wyderka
Plakat: Beata Juchnik

Regulamin konkursu: do pobrania tutaj – link
Program: do pobrania tutaj – link
Harmonogram: do pobrania tutaj – link
Bibliografia: do pobrania tutaj – link

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17