WIDOWISKO UPAMIĘTNIAJĄCE 228. ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 MAJA

  • Opublikowano: poniedziałek, 06, maj 2019 13:57
  • MM
  • Odsłony: 767

„Tu nasze miejsce, to nasz kraj…”

Akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Historia, patriotyzm, polska tradycja, literatura i romantyczny duch to słowa klucze do widowiska upamiętniającego 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdolności aktorskie uczniów i zaskakująco ciekawy sposób  przywołania historycznych faktów wzbudził duże zainteresowanie widzów. Dogłębna analiza obrazu Jana Matejki pt. Konstytucja 3 Maja z wykorzystaniem technik multimedialnych akcentowała ponadczasowe postawy Polaków z tamtych lat, wizualizując jednocześnie odbiorcom to ważne  wydarzenie historyczne.

Nie zabrakło  też wersów z Pana Tadeusza, bowiem reminiscencje tego wyjątkowego dla naszej ojczyzny  wydarzenia  uwiecznił w swojej epopei Adam Mickiewicz. Stąd pojawiły się najcelniejsze fragmenty Epilogu oraz Koncertu Jankiela. Nutę wzruszenia z kolei wywołały dźwięki muzyki Stanisława Moniuszki oraz finałowego Poloneza. Niezwykły klimat autentyczności widowiska tworzyły stroje z epoki oraz przemyślana w detalach scenografia. Łąka różnobarwnych kwiatów oraz dyskretnie przelatujący  bocian, biało – czerwone  flagi to przecież polska  tradycja i kultura, które w rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja zostały przywołane  przez  uzdolnioną artystycznie młodzież. Reżyserski pomysł, dbałość o kluczowe elementy oraz te najdrobniejsze detale to już artystyczna kreatywność i talent nauczycieli: pani Izabeli Maziarczyk – Suszko oraz pani Doroty Klimek.

Tekst: Ewa Dybaś

Zdjęcia: Marta Matuszczak

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17