"HISTORIA I DZIEDZICTWO NOWEJ HUTY" - KONKURSY

  • Opublikowano: poniedziałek, 18, marzec 2019 09:10
  • BJ
  • Odsłony: 1401

70-LECIE NOWEJ HUTY - KONKURSY

W 70-tą rocznicę powstania miasta i dzielnicy Nowa Huta w Zespole Szkół Zawodowych HTS w Krakowie, os. Złotej Jesieni 2, odbędą się dwa konkursy tematyczne:

1.    Fotograficzny „DZIEDZICTWO NOWEJ HUTY W OBIEKTYWIE”.

Do 4 czerwca 2019 roku należy złożyć najwyżej trzy fotografie dotyczące piękna tej dzielnicy, oddające jej klimat, nastrój, cechy architektoniczne, społeczne, przyrodnicze czy kulturowe, przedstawiające krajobrazy, zabytki lub urokliwe miejsca.

2.    Wiedzy ogólnej „HISTORIA I DZIEDZICTWO NOWEJ HUTY”– W 70. ROCZNICĘ POWSTANIA DZIELNICY.

Składać się będzie z dwóch etapów: pierwszego w formie testu, drugiego w formie odpowiedzi ustnych na wylosowany zestaw pytań. Pierwszy etap odbędzie się 16 kwietnia 2019 roku w świetlicy szkolnej, drugi 4 czerwca. Tematyka konkursu dotyczy czasu i okoliczności powstania dzielnicy Nowa Huta, jej rozwoju, topografii i toponimii, architektury, kultury, instytucji oraz osób związanych z Nową Hutą. Zgłoszenia do tego konkursu do 12 kwietnia 2019 roku.

Regulaminy konkursów, bibliografia, materiały źródłowe będą dostępne od 18 marca 2019 roku u: P. Beaty Juchnik (biblioteka), P. Katarzyny Grudzińskiej (sala 306), P. Grzegorza Wyderki (sala 105) oraz – niektóre - na stronach internetowych Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira. U organizatorów należy dokonywać zgłoszeń udziału w konkursach.

Nagrodami głównymi w obydwu konkursach będą tablety, za drugie i trzecie miejsca przewidziano: hub USB, słuchawki bezprzewodowe, pendrive.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie.

 

Regulamin konkursu o Nowej Hucie: do pobrania tutaj - link
Bibliografia: do pobrania tutaj - link
Regulamin konkursu fotograficznego: do pobrania tutaj - link
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu fotograficznego: do pobrania tutaj - link
Z
ałącznik nr 2 do Regulaminu konkursu fotograficznego: do pobrania tutaj - link 

Tekst i plakaty: Grzegorz Wyderka

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17