KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK TRADYCJĄ W HTS

Zaskakujące aranżacje, niepowtarzalne interpretacje, dużo radości, spora dawka emocji oraz duch rywalizacji, tak w największym skrócie można podsumować tradycyjny Konkurs kolęd i pastorałek, który odbył się w naszej szkole tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wspólne śpiewanie kolęd było pięknym i radosnym przeżyciem, ale też stało się okazją do przywołania bożonarodzeniowych zwyczajów w Polsce oraz u naszych najbliższych sąsiadów. Tradycje te są zbieżne, jak się okazuje, mają bowiem chrześcijańskie korzenie. Rodzina,  życzenia, bycie razem, ciepło, przebaczenie, życzenia, prezenty, wspólne wieczerze to najcenniejsze wartości w każdej tradycji…

W świątecznie przybranej szkolnej auli, rozbrzmiewały i te bardzo popularne, i te mniej znane kolędy i pastorałki, i to w różnych wersjach językowych.

Występy poszczególnych klas zainspirowały uczniów do wyjątkowej kreatywności. Zwyciężyła klasa III Ta, która zaprezentowała umiejętności wokalne i dodatkowo wzbogaciła swój występ krótkim filmem. Jak przystało na przyszłych logistyków i mechatroników z drobiazgową precyzją, ale też dużą dawką humoru pokazali w nim swoje przygotowania do występu i klasowej wigilii. 

Oto zwycięskie klasy:

                                                I  -  miejsce - klasa III Ta

                                                II –  miejsce – ex aequo -  klasa II Tc i III Tc

                                                III – miejsce – klasa I Tb

Dodatkowe  wyróżnienie otrzymała klasa II A

GRATULUJEMY !

Konkurs kolęd i pastorałek przygotowali i prowadzili uczniowie z Samorządu Szkolnego zaś jego reżyserski zamysł wraz z konsultacją merytoryczną to już inicjatywa pani mgr Iwony Słapek oraz pani mgr Doroty Klimek . O świąteczny wystrój szkolnej  auli zadbała pani mgr Katarzyna Domagała.

UCZENNICE Z KLASY II Ta: Vladyslava i Andżelika śpiewały kolędy poza konkursem :)

I MIEJSCE - KLASA III Ta

II MIEJSCE - KLASA III Tc
ex aequo

 II MIEJSCE - KLASA II Tcex aequo

III MIEJSCE - KLASA I Tb

WYRÓŻNIENIE - KLASA III A

 

 

Tekst: Ewa Dybaś