AUDYCJE Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Audycje z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

"100 lat temu Polacy dokonali rzeczy wydaje się niemożliwej, odzyskaliśmy Niepodległość. Podzieleni, posiadający różne wizje przyszłości, walczący po obu stronach linii frontu Wielkiej Wojny, a jednak zjednoczeni nadrzędnym obowiązkiem posiadania wolnej Ojczyzny. Wolna Polska - ta wymodlona, wyśniona - stała się faktem". 

W przededniu 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych HTS odbyło się szereg wydarzeń poprzedzających główne uroczystości szkolne zaplanowane na 9 listopada 2018 roku. W dniach od 5 do 8 listopada wysłuchaliśmy audycji, podczas których mogliśmy posłuchać utworów muzycznych i polskich pieśni patriotycznych związanych z jubileuszem.

W tym roku przypomnieliśmy utwór Marka Grechuty „Ojczyzna”, „Pieśń Konfederatów Barskich”, „Marsz strzelców z 1863 roku”, ulubioną pieśń Marszałka Józefa Piłsudskiego „My Pierwsza Brygada”, „W krwawem polu srebrne ptaszę”, „Warszawiankę 1831 roku”, „Warczą karabiny”, „Pieśń o wodzu miłym”, „Pieśń powstańców z 1863 roku”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Miejcie nadzieję” - wiersz Adama Asnyka do muzyki Zbigniewa Preisnera, „Wojenko, wojenko”, „Szara Piechota”, „Żeby Polska była Polską” i „Marsz Polonii”.

 


Materiały: Grzegorz Wyderka

Opracowanie: Beata Juchnik

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17