WOLONTARIUSZE Z ZESPOŁU SZKÓŁ HTS NA PIKNIKU RODZINNYM

24 MAJA po zajęciach lekcyjnych wolontariusze naszej szkoły wraz z ich opiekunami paniami: Martą Matuszczak, Martą Ciepielą i Jadwigą Miłek uczestniczyli na Pikniku Rodzinnym w Samorządowym Przedszkolu nr 117 w Krakowie, z którym Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół HTS współpracuje już od kilku lat.

W trakcie Pikniku nasi uczniowie dostarczyli przedszkolakom wielu atrakcji i mnóstwo radości. Wykazali się dużą pomysłowością oraz cierpliwością. Nawiązali świetny kontakt z przedszkolakami. Jedną z licznych atrakcji dla przedszkolaków i ich rodziców był między innymi pokaz ratownictwa medycznego wykonywany przez uczniów: Katarzynę Kosmalę z II Ta i Jakuba Gacka z I Te. Musztrę oraz wiele zabaw sprawnościowych dzieci wykonywały pod dowództwem uczniów: Patrycji Zabawy z I Te, Bartosza Kurdybylskiego z II Ta, Kacpra Kalinowskiego z I Ta.

Dużą atrakcją dla dzieciaków okazały się stanowiska do malowania buziek specjalnymi farbkami. Wybrane przez dzieci wzory były urzeczywistniane przez uczennice: Rozalię Krężałek z I Ta, Sylwię Chorobik z I Te, Gabrielę Gacek z I Te, Nadię Pobereżną z II Tc, Karinę Laszczenko z II Tc, Vitę Smikh z II Tc oraz Mariusza Kudłaka z I A.

Na kolejnym stanowisku dzieci, głównie dziewczynki, poddawane były mini metamorfozie. Czesanie oraz dodatkowo wplatanie kolorowych tasiemek we włosy odbywało się pod czujnym okiem pani Jadwigi Miłek, a fryzurki wykonywały uczennice: Martyna Salamacha z I A, Maja Bednarska z I A, Anna Kubiś z III A oraz Magdalena Górka z III A.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za udział w Pikniku!

Tekst: Marta Matuszczak