WSPIERAMY BARTUSIA - SUPER CHŁOPAKA

  • Opublikowano: poniedziałek, 16, kwiecień 2018 15:49
  • MM
  • Odsłony: 924

Od kilku lat młodzież, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wspierają Bartusia, poprzez gromadzenie nakrętek. Poniżej umieszczam list od mamy Bartusia, która tą drogą przybliża nam życie Bartusia i jego codzienną walkę z chorobą.

"Witam serdecznie
Jestem mamą 5 letniego Bartusia. Mój synek jest niepełnosprawny od urodzenia a w zasadzie wiedzieliśmy o tym  już od 12 tygodnia ciąży. Bartuś ma małogłowie, niedorozwój ciała modzelowatego i jamy przeźroczystej. Obniżone napięcie mięśniowe, niedowład czterokończynowy, niedorozwój tarczy i nerwów wzrokowych, jest niewidomy,  ma padaczkę oraz tylko jedną nerkę. Od 3 lat karmiony jest za pomocą założonego PEGa.

Ostatnio przez dwa miesiące walczył o życie na OIOM w Prokocimiu. Przez siedem tygodni był w śpiączce, oddychał za pomocą respiratora. Lekarze nie dawali nam żadnych nadziei  że przeżyje, a nawet jeśli to nie wiadomo w jakim będzie stanie. Na szczęście Bartuś przeżył, pokazał wszystkim, że bardzo chce żyć. Niestety taki długi pobyt w szpitalu odbił się na jego kondycji, synek jest o wiele słabszy, widać że bardzo opadł z sił.

Bartuś nie może korzystać z rehabilitacji w ramach NFZ ponieważ jest podopiecznym Małopolskiego Hospicjum Domowego.  Rehabilitacja prywatna jest bardzo droga ale bardzo potrzebna . W pobliżu  naszego miejsca zamieszkania jest miejsce gdzie są organizowane takie zabiegi. Jest to „Mały Książę” na ul 29 listopada. Chodź  ma prawie 6 lat  to przeżył tyle co nie jedna osoba  dorosła, ale  nie  poddaje  się , ponieważ  wie ,że jest najważniejszą osobą w naszym życiu
Dlatego zwracam się z prośbą  o zbiórkę nakrętek. Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na leki dla synka oraz wykupienie zabiegów rehabilitacyjnych
Anna  Łukasik "

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Podanie
wniosek
o przyjęcie
do szkoły!

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

(w przygotowaniu)

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego.

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17