"WOLONTARIAT ALTERNATYWĄ SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU"

  • Opublikowano: wtorek, 12, grudzień 2017 17:58
  • MM
  • Odsłony: 1851

„Wolontariat alternatywą spędzania wolnego czasu” - pod tym hasłem skończyła się 11 grudnia kolejna 7. edycja akcji informacyjnej dla uczniów wszystkich klas pierwszych z technikum, liceum oraz szkoły branżowej, na temat działalności szkolnego wolontariatu. Pierwsze prelekcje w wymienionych klasach rozpoczęły się w listopadzie tego roku. W wykładzie szczególny nacisk został położony na uświadomienie dlaczego warto być wolontariuszem. Podkreślane zostały takie wartości jak: sens bezinteresownej pomocy innym, rozwijanie posiadanych umiejętności, a także ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Uczniowie słuchając prelekcji prowadzonej przez opiekunkę Klubu Wolontariatu mogli poznać rolę i znaczenie wolontariatu oraz zrozumieć, że ta forma działalności to możliwość oderwania się od monotonii codziennego życia, jak również jest dobrym przygotowaniem do podjęcia przyszłej pracy i nawiązywania nowych kontaktów.

Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu ilustrowanego prezentacją multimedialną. Zapoznali się również z planowanymi inicjatywami proponowanymi w harmonogramie działań. Pod koniec prelekcji, w anonimowej ankiecie na temat „Roli wolontariatu w życiu młodego człowieka”, uczniowie mogli nie tylko przedstawić swoje poglądy na temat uniwersalnych wartości, jakie skupia w sobie wolontariat, ale też zaprezentować swoje wizje i oczekiwania dotyczące akcji proponowanych w szkole i poza szkołą.

Drodzy Uczniowie klas pierwszych oraz wyższych - zapraszamy i czekamy na Was oraz na Wasze działania w ramach wolontariatu !!!

Prowadząca prelekcje: p.Marta Matuszczak -koordynator Wolontariatu; wspierające akcję: p.Marta Ciepiela oraz  p.Wiktoria Mizia.

 

 

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Podanie
wniosek
o przyjęcie
do szkoły!

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

    Wykaz - link.

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego
    (w przygotowaniu).

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17