WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW TECHNIKUM DO MUZEUM NARODOWEGO

„ A to Polska właśnie…”

Słowa z dramatu Stanisława Wyspiańskiego stały się mottem przewodnim wycieczki klasy II Tb do Muzeum Narodowego. Na wystawie w Gmachu Głównym muzeum uczniowie podziwiali wystawę czasową pt. „Dziedzictwo”. Młodzież oglądała cztery kategorie: geografię, język, obywatele i obyczaje. Części te doskonale przybliżają obraz naszego kraju oraz skłaniają do refleksji, czym jest dziedzictwo kulturowe państwa. Uczniowie bezbłędnie odkryli ciągłość kulturową Polski, odnaleźli niezmienne elementy narodowej tożsamości w różnych epokach i dziełach.

Ogromne wrażenie zrobiła na nich różnorodność dzieł oraz rozmiar wystawy. Spośród wielu zapamiętali m.in. mapę Rzeczpospolitej z 1772 roku, ilustracje do książki Wandy Chotomskiej „ Abecadło”, fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w rękopisie czy szkicownik z podróży do Konstantynopola Jana Matejki. Wycieczka była ciekawą lekcją historii oraz niezapomnianym przeżyciem. 

Wyjście zostało zrealizowane w ramach projektu „ Zmierz się z kulturą”,  w dniu 17 listopada 2017r.

Opiekun: Dorota Klimek

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17