WYCIECZKA EDUKACYJNA UCZNIÓW TECHNIKUM DO MUZEUM NARODOWEGO

„ A to Polska właśnie…”

Słowa z dramatu Stanisława Wyspiańskiego stały się mottem przewodnim wycieczki klasy II Tb do Muzeum Narodowego. Na wystawie w Gmachu Głównym muzeum uczniowie podziwiali wystawę czasową pt. „Dziedzictwo”. Młodzież oglądała cztery kategorie: geografię, język, obywatele i obyczaje. Części te doskonale przybliżają obraz naszego kraju oraz skłaniają do refleksji, czym jest dziedzictwo kulturowe państwa. Uczniowie bezbłędnie odkryli ciągłość kulturową Polski, odnaleźli niezmienne elementy narodowej tożsamości w różnych epokach i dziełach.

Ogromne wrażenie zrobiła na nich różnorodność dzieł oraz rozmiar wystawy. Spośród wielu zapamiętali m.in. mapę Rzeczpospolitej z 1772 roku, ilustracje do książki Wandy Chotomskiej „ Abecadło”, fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w rękopisie czy szkicownik z podróży do Konstantynopola Jana Matejki. Wycieczka była ciekawą lekcją historii oraz niezapomnianym przeżyciem. 

Wyjście zostało zrealizowane w ramach projektu „ Zmierz się z kulturą”,  w dniu 17 listopada 2017r.

Opiekun: Dorota Klimek

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Podanie
wniosek
o przyjęcie
do szkoły!

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

(w przygotowaniu)

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego.

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17