NASI WOLONTARIUSZE NA ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI

Chętni wolontariusze pełnią dyżury w Marketach 1 GRUDNIA (piątek).

Rozdawanie ulotek, informowanie o akcji oraz zachęcanie z uśmiechem klientów do pozostawiania w oznakowanych koszach produktów długoterminowych - to zadanie dla naszych wolontariuszy:). Cała zebrana tą drogą żywność jest przekazywana do ponad 120 organizacji pomocowych, z którymi Bank Żywności współpracuje i weryfikuje na bieżąco zapotrzebowanie podopiecznych. Wymienione placówki działają na rzecz dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, chorych czy samotnych, więc mamy komu pomagać!

Zapraszamy do odwiedzin ! Dyżurujemy w poniższych sklepach:

1. Carrefour Plaza zmiany: 10:00-13:30 oraz 13:30-17:00

2. Kaufland Kombatantów zmiany 10:00-13:30 oraz 13:30-17:00

Bank Żywności w Krakowie organizuje “Świąteczną Zbiórkę Żywności” dwa razy do roku – przed Świętami Bożego Narodzenia (pierwszy weekend grudnia) oraz 2 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi. W tym czasie około 3.500 wolontariuszy Banku Żywności zachęca klientów wybranych placówek handlowych do zakupu i bezpłatnego przekazania na rzecz potrzebujących trwałej żywności np. (oleju, konserw, cukru, ryżu, słodyczy).

Opiekun akcji : p. Marty Matuszczak.