UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZE STUTTGARTU GOŚĆMI NASZEJ SZKOŁY

  • Opublikowano: poniedziałek, 06, listopad 2017 17:39
  • MM
  • Odsłony: 1222

W dniach 22-28 października 2017 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli naszej partnerskiej szkoły ze Stuttgartu w ramach międzynarodowego projektu Internationaler Bund pt. „Europejczycy dla Pokoju”. Nasza szkoła współpracuje z niemieckim partnerem od roku 2009, uczestnicząc w różnorodnych projektach europejskich. 

Tym razem tematem spotkania była dyskryminacja na przykładzie polsko – niemieckiej historii. Zagadnienie okazało się kwestią niezwykle aktualną we współczesnej Europie. Dwunastu niemieckich uczniów wraz z trzynastoma uczniami naszej szkoły (z klas 1Ta, 1Tb, 1Tc, 1Td, 1Te, 2Ta, 2Tb) uczestniczyło w warsztatach z zakresu historycznych oraz  współczesnych przyczyn i przykładów dyskryminacji. Nie obyło się oczywiście bez odniesień do bieżącej sytuacji w Europie. 

Nad przebiegiem prac czuwały Pani Dyrektor Ryszarda Szybowska i Pani Agnieszka Walewacz, a także opiekunowie z Niemiec. W ramach realizacji zadań młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Panią Mirosławą Gruszczyńską, Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata, w Żydowskim Muzeum Galicja. 

Uczestników szczególnie poruszył warsztat przeprowadzony w naszej szkole przez Pana Macieja Zabierowskiego z Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu, podczas którego mogli poczuć „na własnej skórze” czym jest dyskryminacja. Przygotowano także plakaty wykorzystane podczas warsztatów. Pojawiły się także propozycje na sposoby realizacji projektu podczas wizyty grupy polskiej w Stuttgarcie wiosną 2018 roku. 

Jednak nie samą pracą młodzież żyje… Był również czas na zwiedzanie i poznanie historii Krakowa oraz na integrację w międzynarodowym gronie. Grupa miała okazję zwiedzić krakowskie Stare Miasto oraz Kazimierz. Wspólnie spędzony czas pozwolił na przełamanie początkowej nieśmiałości i zaowocował interesującymi i wartościowymi doświadczeniami, a co najważniejsze, rozbudził apetyty młodzieży na dalszą współpracę.

Opracowała 

Agnieszka Walewacz

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Wniosek
o przyjęcie
do szkoły
(w przygot.).

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

(w przygotowaniu)

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego.

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17