MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - WYSTAWA

Wystawa z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - www.iasl-online.org).

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2017 roku odbywa się pod hasłem: "Książka nas łączy". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych oraz kształtowaniu właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży. Do obchodów przyłączyła się również Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. T. Sendzimira w Krakowie podejmując działania promujące biblioteki i czytelnictwo.

Z tej okazji czeka na naszych odwiedzających wystawa o roli jaką pełni biblioteka, która jest tętniącym życiem centrum szkoły, gdzie krzyżują się ścieżki wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Przy tworzeniu wystawy zostały wykorzystane materiały i ilustracje publikowane na łamach "Biblioteki w Szkole", "Wszystko dla Szkoły" i ze strony internetowej Pixabay (https://pixabay.com/pl/).

W.M.