BIBLIOTEKA JAGIELLOŃSKA - WYCIECZKI MATURZYSTÓW

  • Opublikowano: środa, 11, październik 2017 11:40
  • BJ
  • Odsłony: 1684

We wrześniuuczniowie klas IV Ta, IV Tb i III La zwiedzali książnicę najstarszego w Polsce uniwersytetu - Bibliotekę Jagiellońską.
Pracownicy biblioteki z wielką pasją i zaangażowaniem starli się oddać ducha historii i nauki tego niezwykłego miejsca. Opowiadali o dziejach budynku, codziennym jego funkcjonowaniu i zasobach Biblioteki.
Krążąc zawiłymi korytarzami, uczniowie mieli okazję zwiedzić różne ciekawe miejsca: magazyny książek i czasopism, stare zabytkowe katalogi, dział mikrofilmów i mikrofisz oraz czytelnie. Mogli dotknąć starych ksiąg oraz wielkoformatowych czasopism z początków XX wieku. 
Z dużym zainteresowaniem obserwowali jeżdżące pod sufitem skomputeryzowane wózki, którymi odbywa się transport książek pomiędzy poszczególnymi działami.
Wszyscy mogli poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca i wszechobecny "duch nauki".

Organizator: Beata Juchnik

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17