KADECI HTS NA OBCHODACH NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

26 lutego 2017 roku kadeci klas wojskowych ZSZ HTS uczestniczyli w centralnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Krakowie. W programie były: msza święta w Katedrze na Wawelu, przemarsz uczestników uroczystości z Wawelu przez Rynek Główny do Parku Jordana, wystawienie honorowych posterunków Wojska Polskiego przy pomnikach Żołnierzy Wyklętych, wejście szwadronu ułanów, orkiestry wojskowej, Kompanii Honorowej WP, sztandarów i proporców organizacji kombatanckich, niepodległościowych, uczelni, szkół i innych organizacji, odegranie Hymnu Polski, wysłuchanie Apelu Pamięci, oddanie salwy honorowej, złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikami Żołnierzy Wyklętych, poczęstunek grochówką. 

W uroczystościach uczestniczyli kadeci ZSZ HTS w Krakowie, wystawiając poczet z proporcem szkoły.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych A.D. 2017 w Parku Jordana  - galeria zdjęć.

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17