NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W HTS

Pierwszego marca 2017 roku w ZSZ HTS odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas akademii wysłuchano Hymnu Polski, wierszy Stanisława Lecha Zelle, Zbigniewa Kabaty, Stanisława Balińskiego i Czesława Miłosza, informacji o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i poecie Tadeuszu Gajcym. Odtworzono przysięgę żołnierzy Armii Krajowej. Wystawiono poczet z proporcem szkoły. Wysłuchano pieśni Tadeusza Woźniaka, Romana Kołakowskiego, Krzysztofa Klenczona, Ewy Demarczyk, Stanisława Markowskiego. 

Wykonawcami byli kadeci klas wojskowych ZSZ HTS. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie.

 

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17