JESIENNE ŚWIĘTO POETÓW

  • Opublikowano: poniedziałek, 17, październik 2016 19:39
  • MM
  • Odsłony: 4252

"Nic nie mam, zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem..."

(Jerzy Harasymowicz)

7 października włączyliśmy się do projektu JESIENNE ŚWIĘTO POETÓW, zorganizowanego przez Fundację „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów, którego celem jest uwrażliwianie na słowo poetyckie i jego promocję wśród młodzieży.

Obchodom Jesiennego Święta Poetów w naszej szkole towarzyszyło szereg wydarzeń. W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawa promująca tomiki poezji i poetów związanych szczególnie z Krakowem i Małopolską. Uczniowie mogli przypomnieć sobie utwory poetów znanych m.in. z podręczników szkolnych oraz odkryć zupełnie nowe nazwiska.

Już dzień wcześniej cała szkoła została oplakatowana tekstami poetyckimi i zaiskrzyła się feerią barw. Uczniowie i  nauczyciele spacerując korytarzami szkolnymi mogli przystanąć, zaczytać się w poezji oraz posłuchać utworów muzycznych inspirowanych poezją. Uczniowie nadali mini audycję z radiowęzła szkolnego, zaprezentowali utwory, zarówno mistrzów poezji śpiewanej, jak również przedstawili ciekawe aranżacje twórców awangardowych. Na lekcjach języka polskiego w poszczególnych klasach czytano klasyków poezji. Wszystkim udzieliła się wzruszająca, poetycka i nastrojowa atmosfera.  

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV TB i  II Ta za pomoc w przygotowaniu wydarzenia. 

Przygotowanie: Beata Juchnik i Dorota Klimek. 

 

Podział godzin
2019/20:

Szkoły
dzienne
Lic-Tech-Branż.

 

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2020/21

    Wykaz - w przyg.

 

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2019/20, 1 sem.

3. Harmonogram zajęć
    2019/20, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17