IV MAŁOPOLSKIE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

  • Opublikowano: środa, 12, październik 2016 08:13
  • EM
  • Odsłony: 1426

4 października, punktualnie o godzinie 13.00, odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu „Małopolskie Dyktando Niepodległościowe. Po polsku o historii” inspirowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty we współpracy ze Stowarzyszeniem Polonistów i fundacją „Zawsze warto”. Wzięło w nim udział 28 uczniów z różnych klas. Ci odważni ochotnicy zmierzyli się z nieprostym, najeżonym pułapkami językowymi tekstem dotyczącym powstania i roli radiofonii w dwudziestoleciu międzywojennym.

Każdy z nich na starcie otrzymał 100 punktów. Za błąd ortograficzny wynikający z naruszenia pierwszorzędnych zasad ortograficznych należało odjąć 2 punkty, za naruszenie reguł drugorzędnych – 1 punkt, a za błąd interpunkcyjny – 0,5 punktu. Szansę udziału w drugim, wojewódzkim etapie, mają uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 60 punktów. 

 

A są to:

- Zając Sandra III La – najlepsza z uczestników

- Porębski Oskar II Ta

- Róg Anita I La

- Semper Karolina III La

- Walentrzak Daniel IV Tb

- Banach Tomasz III Tb

- Chwalik Aneta I La

- Mucha Klaudia I La

 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kwalifikację!

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w przyszłości, już teraz zapraszając do udziału w przyszłorocznej edycji.

 

Organizatorzy etapu szkolnego:

Koordynator – mgr Beata Juchnik

Opiekun naukowy – dr Katarzyna Grudzińska

 

B. Juchnik

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17