UDANY POCZĄTEK… CYKLU AKCJI KRWIODAWSTWA

  • Opublikowano: czwartek, 15, wrzesień 2016 06:36
  • EM
  • Odsłony: 1879

Pierwsza w tym roku szkolnym akcja, która odbyła we wtorek 13 września br. była niezwykle udana. Uczniowie deklarujący chęć honorowego oddania krwi nie zniechęceni upalną pogodą licznie przybyli do sali nr 41.  

Weryfikacja lekarska sprawiła jednak, że nie wszyscy  chętni  zakwalifikowali się w tym dniu do wzięcia udziału w akcji.  Mimo to nie zrazili się i ponownie zadeklarowali chęć oddania krwi w kolejnej akcji, a następna już 14 listopada br. 

Motywacją do udziału w niej niech będzie informacja widniejąca na plakatach promujących tę szlachetną ideę; „Tylko 1/10 litra objętości Twojej krwi może uratować życie…”

Trzeba dodać, że honorowe krwiodawstwo należy już w ZSZ HTS do tradycji. Tylko w minionym roku szkolnym młodzież oddała ponad 30 litrów tego cennego leku ratującego ludzkie życie. Czekamy zatem 14 listopada br. !!!

 

W oczekiwaniu do rejestracji uczniowie wypełniają ankiety informacyjne.

 

Następnie pobranie krwi do badania.

 

Wywiad z lekarzem i oddanie jednej donacji 450 ml krwi.

 

M. Matuszczak, E. Dybaś

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17