NASI UCZNIOWIE NA WYMIANIE MIĘDZYNARODOWEJ

W dniach 4 – 11 marca grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w międzynarodowej wymianie młodzieży, którą od 25 lat prowadzimy z partnerską szkołą Berufliche Oberschule w Norymberdze.

Oprócz zawierania nowych przyjaźni i zacieśniania tych już istniejących, nasi uczniowie zwiedzali piękną Norymbergę, założony przez Rzymian Regensburg oraz zachwycający Bamberg. Ponadto grupa zmierzyła się z trudną wojenną historią zwiedzając Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelände – miejsce, w którym odbywały się zjazdy partii nazistowskiej.

Młodzież miała też okazję poznać życie swoich rówieśników w ich domach i zobaczyć jak wygląda codzienność niemieckich rodzin. Na szczególną uwagę zasługuje wizyta w norymberskim Ratuszu oraz możliwość udziału z lekcjach w naszej partnerskiej szkole. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, tym razem w Krakowie.

Agnieszka Walewacz

 

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17