MARSZ Z OKAZJI NARODOWEGO DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

28 lutego 2016 roku w ZSZ Krakowie odbył się marsz upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych. Okazją był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypadający 1 marca.

W Bazylice Mariackiej odbyła się uroczysta msza święta, następnie uformowano pochód i nastąpiło przejście z Rynku Głównego do Parku Jordana. Grała orkiestra wojskowa, byli kombatanci, żołnierze, kadeci, osoby cywilne, kibice. W Parku Jordana nastąpiło odsłonięcie popiersi Dwóch Żołnierzy Niezłomnych: Hieronima Dekutowskiego „Zapory” oraz Józefa Franczaka „Lalka”.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Odegrano hymn, były wystąpienia, modlitwa, pieśni patriotyczne, ułani oraz m.in. 20 kadetów ZSZ HTS z pocztem z proporcem.

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17