OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W niedzielę 28 lutego 2016 r. przedstawiciele Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przy Zespole Szkół Zarodowych Huty im. T. Sendzimira w Krakowie wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się w południe mszą świętą w Bazylice Mariackiej, następnie dokonano przemarszu do Parku im. dr Henryka Jordana, gdzie w Galerii Wielkich Polaków XX wieku nastąpiło odsłonięcie pomników: Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" i Józefa Franczaka ps. "Lalek". Pan Piotr W. Kurek (członek Prezydium Zarządu Głównego ŚZŻ AK, Przewodniczący Komisji ds. Młodzieży ZG), kpt. Janusz Kamocki ps. “Mamut” oraz członkowie naszego Klubu zapalili wspólnie znicze by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

 

 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć, które zostały zamieszczone na naszym profilu na Facebook'u. 

 

1 MARCA Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - pamiętamy!

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17