ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

  • Opublikowano: poniedziałek, 05, październik 2015 10:02
  • MM
  • Odsłony: 1816

Zapraszamy w październiku 2015 r. do biblioteki ZSZ Huty im. T.Sendzimira na wystawę poświęconą Światowemu Dniu Zwierząt (ang. World Animal Day). Święto obchodzone jest corocznie 4 października i ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji Ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (ang. World Animal Week) trwający do 10 października. Po raz pierwszy ŚDZ został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Święto to stanowi dobrą okazję, by zwrócić uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, problem znęcania się nad nimi, warunki bytowe w schroniskach, kwestię sterylizacji oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk.

Rokrocznie podczas Światowego Tygodnia Zwierząt Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zachęca do adoptowania swoich podopiecznych, organizując w schroniskach Dni Otwartych Drzwi.

W.M.

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17