POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY

  • Opublikowano: niedziela, 04, październik 2015 16:47
  • MM
  • Odsłony: 2391

Kolejny raz w ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Tym razem w naszej szkole oraz w domach naszych uczniów gościli rówieśnicy z norymberskiej szkoły partnerskiej. Był to tydzień obfitujący w zwiedzanie, poznawanie się, integrację, przełamywanie barier językowych oraz mnóstwo wrażeń.

Program obejmował m.in. wycieczkę po Krakowie, wizytę w Kopalni Soli w Wieliczce, spotkanie z Dyrekcją naszej szkoły przy tradycyjnym polskim poczęstunku, zwiedzanie byłego obozu KL Auschwitz-Birkenau, a także Browaru Książęcego w Tychach oraz grę miejską, z którą grupa poradziła sobie doskonale.

Ponadto była to wspaniała okazja do zawarcia nowych interesujących znajomości, które mają ogromne szanse na kontynuację i rozwój przy następnym spotkaniu – tym razem w Niemczech.

 


A.Walewacz

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17