„OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK” W HTS – PODSUMOWANIE

  • Opublikowano: wtorek, 12, maj 2015 12:47
  • Super User
  • Odsłony: 1534

W dniach 10-12 marca 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Tadeusza Sendzimira S. A. w Krakowie odbyły się„Ogólnopolskie Wybory Książek”, których organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki Szkolne Online”, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik- Rostkowskiej.

 

Na terenie naszej szkoły akcja została rozpropagowana przez nauczycielki-bibliotekarki, które dbały o prawidłowy przebieg wyborów i liczenia głosów. Termin głosowania dostosowany został do trwających w tym czasie próbnych egzaminów maturalnych i praktyk. W wyborach wzięło udział 379 uczniów szkól dziennych (liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa). Zostało oddanych 990 głosów na 373 tytuły wybrane przez młodzież.

Na pierwszym miejscu rankingu, pod względem oddanych głosów znalazło się „Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James (89 głosów), drugie miejsce zajęła seria „Harry Potter” J. K. Rowling (35 głosów), natomiast na trzecim miejscu „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena (26 głosów).

Zaraz po tym uplasowały się „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego (25 głosów), Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena (22 głosów), „Pamiętnik narkomanki” B. Rosiek (21 głosów), saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego (21 głosów), „Lalka” B. Prusa (20 głosów), trylogia „Igrzysk Śmierci” S. Collins (18 głosów), „Jestem kibolem” K. Korsaka (18 głosów), „Krzyżacy” H. Sienkiewicza (17 głosów). Pozostałe książki otrzymały od jednego do piętnastu głosów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17