ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH W NASZEJ SZKOLE

  • Opublikowano: wtorek, 12, maj 2015 12:30
  • Super User
  • Odsłony: 2042

23. kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii.

 

23 kwietnia jest w Katalonii hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Pierwsza edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” odbyła się 21-23 czerwca 2002 r.
W trakcie trwania „Książki i Róży” księgarnie obniżają ceny książek i dołączają róże do każdej zakupionej książki. Projekt przypomina, że książka może być pięknym podarunkiem. Co roku w Małopolskich Dniach Książki bierze udział kilkadziesiąt księgarni z całej Małopolski. Organizowane są także imprezy towarzyszące związane z promocją czytelnictwa, promocją autorów, nowości wydawniczych, wystawy.

 

                                                                                                                                                   Autor: B.Juchnik

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17