NASI UCZNIOWIE NA OBCHODACH 60-LECIA INSTYTUTU FIZYKI JĄDROWEJ

  • Opublikowano: wtorek, 12, maj 2015 12:02
  • Super User
  • Odsłony: 1423

Z okazji obchodów Jubileuszu 60-lecia Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk 20 marca 2015 r w Sali audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków odbyło się widowisko „Gwiezdny pył” z cyklu „Fizyka – największe widowisko Wszechświata”.

W wydarzeniu tym mieli okazję również uczestniczyć uczniowie naszej szkoły z klas: I Ta, III Ta, II La.

Twórcy widowiska „Gwiezdny Pył” swoją fascynacją tajemnicami Przyrody podzielili się z widzami w refleksyjno-filozoficznej opowieści, w której doświadczenia na żywo przeplatały się z inspirującymi sekwencjami filmowymi. Podczas tej wielkiej podróży w otchłanie Wszechświata nasi uczniowie mogli się przekonać, jak bardzo ta wiedza dotyczy ich samych. Ponadto dowiedzieli się o rozlicznych zastosowaniach metod jądrowych w medycynie, fizyce środowiska, energetyce oraz inżynierii materiałowej.

Opiekun: Beata Juchnik

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17