KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Konkurs fotograficzny pt. „POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI. WYMARSZ I KOMPANII KADROWEJ Z OLEANDRÓW 1914″ został rozstrzygnięty!

MIEJSCE I zajęli ex aequo: Sabina Sikora z klasy IV Tc oraz Piotr Rogowski z klasy I Ta. Każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę w postaci tableta.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Sandra Zając z klasy I La, Paulina Kursa oraz Natalia Studzińska z klasy IV Tc. Osoby te także otrzymają nagrody rzeczowe.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Prócz zwycięzców i wyróżnionych zdjęcia zgłosili: Tomasz Banach, Szymon Karoń, Paweł Masłowski, Robert Piekarczyk i Mateusz Ślusarczyk z klasy I Ta, Tomasz Janeczek, Łukasz Mierniczek, Sebastian Sułczewski i Adrian Zbroja z klasy III La oraz Marcin Król z klasy III Tb.
Jury konkursowe oceniając fotografie uczestników brało pod uwagę nie tylko wartość artystyczną i historyczną zdjęcia, oryginalność ujęcia tematu, sposób kadrowania obiektu, ale też ładunek emocjonalny oraz trud włożony w odnalezienie i opisanie fotografowanego artefaktu.

Najczęstszym obiektem uwiecznionym na uczniowskich fotografiach był krakowski pomnik Józefa Piłsudskiego i to on zainteresował uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia. Prace zwycięskie natomiast pokazały miejsca szerzej nieznane: krzyże pamiątkowe na Podhalu (Sabina Sikora) i Krzywopłotach (Piotr Rogowski).

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy.