AKCJA KRWIODAWSTWA

  • Opublikowano: piątek, 08, maj 2015 08:59
  • Super User
  • Odsłony: 1196

26 września 2012 roku ZSZ HTS był współorganizatorem uroczystości podsumowującej IX Edycję Turnieju  pt. „ Młoda krew ratuje życie”. Inicjatorem uroczystości był Zarząd Hutniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.
Do w/w turnieju nasza szkoła zgłosiła się w ubiegłym roku szkolnym i uczestniczyła    w nim do końca maja 2012r. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, studentów i swoim zasięgiem obejmował całą Polskę.
Celem było zainteresowanie krwiodawstwem szerokiego grona młodzieży.
W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele Małopolskiego Oddziału PCK, przedstawiciele HKDK PCK na czele z Prezesem Kazimierzem Nowakiem, Dyrektorzy krakowskich szkół, koordynatorzy ds. krwiodawstwa oraz przede wszystkim uczniowie.
Po odsłuchaniu uroczystego hymnu PCK, powitaniu przez  Dyrektora naszej szkoły, p. Mirosława Ziarka, przekazano informacje na temat krwiodawstwa, ilości oddanej krwi w poszczególnych szkołach. Ogłoszono również wynik konkursu –  nasza szkoła otrzymała I miejsce w Małopolsce w kategorii „Najlepsza promocja krwiodawstwa”!
Prezes Małopolskiego Oddziału PCK wręczył naszej szkole dyplom oraz puchar.
Dla ZSZ HTS akcje krwiodawstwa to uczestnictwo w słusznej sprawie.  Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym będziemy, jak do tej pory, pomagać  mądrze  i szlachetnie !
Gratulacje dla wszystkich uczniów !!!

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17