DYSKUSYJNY KLUB TEATRALNY W FILHARMONII

  • Opublikowano: poniedziałek, 05, luty 2018 17:36
  • MM
  • Odsłony: 1534

25 stycznia Dyskusyjny Klub Teatralny uczestniczył w koncercie Filharmonii Krakowskiej. Orkiestra pod batutą dyrygenta Wojciecha Rodka przygotowała niebanalny koncert, którego punktem centralnym były dwie suity.

Warto wspomnieć, że suita jest  gatunkiem muzycznym, w dużej mierze związanym z tańcem, szczególnie u swoich źródeł i w klasycznej formie. W pierwszej części wybrzmiała suita pt. „ Ptaki” Ottorino Respighiego - według miniatur barokowych. Wiodącym instrumentem był klawesyn, na którym swoją wirtuozerię pokazała japońska pianistka i klawesynistka Mariko Kato. W pięknie brzmiącej kompozycji usłyszeliśmy odgłosy gołębicy, kury, słowika i kukułki. Druga część koncertu poświęcona była „Suicie jazzowej nr 2” Dymitra Szostakowicza. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem głębi przekazu. Rozpoznaliśmy bardzo znany motyw walca, wykorzystywany w wielu filmach i sztukach teatralnych.

Ten czwartkowy wieczór uświadomił nam, że suity to najpiękniejsze tańce do słuchania. Wizyta w Filharmonii była dla nas prawdziwą ucztą duchową i niezapomnianym przeżyciem!

Następne wieczorne spotkanie z Kulturą odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Opiekunowie DKT: Joanna Staniszewska i Dorota Klimek

Nabór 2019/20:
Rekrutacja
na rok szkolny
2019/2020.

- Podanie
wniosek
o przyjęcie
do szkoły!

Szkoła

 

Biblioteka

 

 Instagram

 

Wolontariat

 

DO POBRANIA

 Podręczniki 2019/20

(w przygotowaniu)

Szkoły dzienne:

1. Dyżury nauczycieli
    dla Rodziców.

2. Kalendarz roku
    szkolnego.

Liceum zaoczne:

1. Podanie do szkoły.

2. Harmonogram zajęć
    2018/19, 2 sem.

 

 

 


                 
O nas

Os. Złotej Jesieni 2
31-826 Kraków
Tel.: +48 12 648 36 80
Fax: +48 12 425 04 17